שני, 13 מאי 2013 10:37

כאשר גיל השלושים מגיע

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

ראיון עם ד"ר מרק רויטמן בעיתון "קוסמופוליטן" ישראל  20.10.2004

 

 

לא ניתן להתייחס אל כל הנשים שמגיעות לגיל השלושים כמקשה אחת. תארי לעצמך איזה הבדלים פסיכולוגיים, פיזיולוגיים, נפשיים וחברתיים קיימים בין אישה חרדית בת 30, עם 6-5 ילדים, לבין בליינית תל אביבית רווקה שמגדירה את עצמה כפמיניסטית. האחת קמה מספר פעמים בלילה כדי להניק את התינוק שלה, השנייה חזרה לפנות בוקר מהמועדון אחרי כמה "דרינקים", קופסת סיגריות, ואולי סמים.

 

אחת לא חולמת על עבודה מחוץ לבית בעשור הקרוב, השנייה מסיימת תואר שני, עובדת בשתי משרות, יש לה רשימה של "דייטים" שהיא צריכה להכניס לסדר היום העמוס שלה, כי קשה לה להחליט מי מחמשת הגברים שהכירה בחודש האחרון, הוא המתאים ביותר.

 

אלה, כמובן, שני הניגודים הקיצוניים, עם מעט משותף ביניהם. הרוב נמצא באמצע: נשים נשואות עם ילד או שניים, או שהן חיות עם חבר קבוע. אולי הן סיימו עכשיו את הלימודים או שהן משלימות תואר נוסף, הן מודעות לבריאותן ולמראה החיצוני שלהן, עושות ספורט, מטיילות בעולם, מקודמות בעבודה לתפקידים הדורשים ראש צעיר, מרץ ושאפתנות.

 

לא פעם הצורך בהצלחה כלכלית וחברתית נכנס לקונפליקט עם הצרכים הרוחניים והפיזיים. התחרות והלחץ החברתי גורמים לעיתים לאישה ללכת בכיוון שמנוגד לשאיפותיה. זה יכול להתבטא בדכדוך, במחושים גופניים, בתחושת עייפות וחוסר חיוניות. מעטות הן הנשים האמיצות שמצליחות ללכת בדרך שמתאימה להן, מבלי להתחשב בלחץ של הסביבה.

 

גם מבחינה גופנית, אישה עוברת שינויים עם הגיעה לגיל שלושים. אם כנערה, וגם בשנות העשרים לחייה היא הייתה מלאת מרץ, יפה ורעננה באופן טבעי, יכלה לדלג על שנת לילה ולהרגיש במיטבה, אם הגוף שלה היה גמיש וצעיר, אפילו אם לא הקפידה על תזונה נכונה ופעילות גופנית, בשנות השלושים הדברים האלה כבר לא מובנים מאליהם. מי שרוצה גוף חטוב וצעיר צריכה להקפיד על אימונים מסודרים, תזונה נכונה, ושינה מספקת לשם התאוששות מהתרוצצויות היום.

 

אישה שיש לה, או היה לה בן זוג קבוע, מגיעה לשיא החושניות והמודעות המינית, מכירה את הגוף שלה, ויודעת להפיק ממנו את ההנאה המקסימלית. היא יודעת מה עושה לה טוב, ומה היא לא מוכנה לעשות בשום אופן.

 

גיל שלושים יכול להיות גיל של הגשמת שאיפות גיל הנעורים, או לחילופין, גיל של אכזבה והתמרמרות. זהו גיל שבו אפשר עוד לתקן פגמים רגשיים מהילדות, ולתכנן את החיים, כל עוד לא מאוחר מדי.

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 49603 times Last modified on שלישי, 12 נובמבר 2013 08:17
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה