הדפס את האתר הזה
שישי, 21 יוני 2013 12:55

ההשפעה ההרסנית של ניצול מיני

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 22. מאז שהייתי בת 6 סבי נהג להטריד אותי מינית. לעיתים תכופות היה מציק לי בלילות, היה מראה לי את איבר מינו, דוחף לי אותו לפה, נוגע בי, מבקש שאני אתפוס לו אותו. זה נמשך כך עד גיל 12, אז חלה, ואחר כך נפטר.

 

כאשר התבגרתי, הרגשתי שכל מגע עם בן זוג הוא לא טוב ואסור. חלמתי על אהבה אמיתית. היו לי כמה חברים בני גילי שלא אהבתי. בגיל 16 התאהבתי בגבר מבוגר. זאת הייתה האהבה הכי גדולה שחוויתי בחיי. הקשר עמו נמשך שלוש וחצי שנים.

 

למרות שהוא היה בוגד בי, פוגע בי  במילים ובמעשים, ולמרות שעברו כבר שנתיים מאז שנפרדנו ואני לא מסוגלת לסלוח לו על כלום, מחשבותיי כל הזמן נודדות לרגעים היפים שהיו לנו.

 

אני מפנטזת על האבר הענק שלו בתוכי, על הפינוקים והמתנות שהיה מרעיף עלי בכל פעם שהייתי בוכה לו, על התכנונים שעשינו לעתיד, למרות שידעתי שהוא משקר לי. כל החברים שהיו לי מאז לא הצליחו לרגש אותי כמו אותו חבר אמיתי ראשון. אני יודעת שלקשר הזה אין עתיד, אבל אני לא מפסיקה לחשוב עליו ולהתגעגע אליו ביום ובלילה.

 
עכשיו אני נמצאת עם גבר מושלם מכל הבחינות: הוא  רציני, אוהב אותי מאוד  ומעוניין שנבנה יחד את העתיד. אבל אני לגמרי אדישה כלפיו. החשק המיני שלי נעלם, וחיי המין שלנו יורדים לטמיון. אני יודעת שהבחור הזה הוא כל מה שאני יכולה לאחל לעצמי, אבל אני לא רוצה לנצל אותו ולפגוע בו. מה אני עושה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הסיפור שלך מדגים בצורה הברורה והמוחשית ביותר איזה נזק יכול להיגרם כתוצאה מניצול מיני בילדות לאישיותו של אדם ולעתידו. כאשר ילדה קטנה מתנסה בפיתוי וניצול על ידי אדם קרוב שאמור לדאוג לה ולשמור עליה, היא מפנימה את הדפוס הזה, והוא הופך לדומיננטי בחייה.

 

קרוב לוודאי זה מה שגרם לך כל כך להימשך לגבר מבוגר, שכנראה פיתה וניצל אותך  מאז שהיית בת 16. הנפש שלך פשוט לא מכירה בקשר אחר, ולמרות שבראש שלך את יודעת שהחבר הנוכחי הוא המתאים לך ביותר, את לא מסוגלת להתרגש ולהימשך לגבר שהוא לא נצלן ובוגדני, כמו אלה שעיצבו את נפשך ואת אופיין של תשוקותיך.

 

את עדיין צעירה, ויש סיכוי שטיפול פסיכותרפי ממושך ומעמיק יגרום לשינוי בעולמך הפנימי, וביכולתך לאהוב מבלי להיות מנוצלת או מנצלת.      

 

03.04.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32114 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:56
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה