שלישי, 25 יוני 2013 03:56

למה אני משחקת באש?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 32 , אם לילדים, עובדת, ובד"כ מרוצה מהאופן בו אני מנהלת את חיי. חשוב לציין שבעלי אוהב ומפרגן, והמשפחה ראשונה בסדר העדיפות עבורו. חיי המין שלנו רק משתבחים עם השנים. מתוך כל השלווה והאושר הללו, לאחר 15 שנים של חברות ונישואין, אני מוצאת את עצמי בסערת רגשות שלא הכרתי כמוה מעולם.

 

התאהבתי בעוצמה שלא חוויתי בחיי בגבר מבוגר כבן 60. כל מה שקראתי על הנושא לא סיפק אצלי את התשובות ל'למה' הגדול. למה אני "משחקת באש"? מה מניע אותי, מדוע זה גורם לי לריגוש עצום, מאין זה בא, ובעיקר - לאן זה הולך?

 

יש לציין שבכל פעם שאני מחליטה שזהו זה, שאני מפסיקה עם זה - אני נשברת ויוצרת שוב קשר. דבר נוסף שיש לומר הוא, שמלבד התגפפויות קלות אני עדיין מצליחה "לשלוט" בייצרי.

 

נעים לי להיות במחיצתו, לשוחח, וגם קצת לגעת. דרוש לי הסבר הגיוני עד כמה שניתן לתופעה זו שפגשה אותי כל כך לא מוכנה באמצע הדרך.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

איני יכול להבטיח לך יותר מדי הגיון בנושא של אהבה ותשוקה. התרשמתי מאוד מהתיאור שלך, שהוא פיוטי מאוד, ומצביע על נפש רומנטית, חושים מחודדים וסקרנות בריאה לתהליכים הפנימיים.

 

אם בכל זאת מנסים להבין התאהבות כביכול בלתי הגיונית כזאת, צריך לזכור שבנפשו של האדם 'מקודדות' כל הדמויות עמן נפגש בימי חייו. הדמויות והקשרים אתן, אמיתיים או דמיוניים, רדומים רוב הזמן - עד לרגע בחיים אמיתיים שבו המצב הקיומי או האדם שפגשת מפעילים במלוא העוצמה את הכמיהות, התשוקות, האהבות ממעמקי הנפש - כמו במקרה של החבר הבוגר שלך.

 

יכול להיות שפגשת באדם הזה ברגע בחייך שבו את מאוד זקוקה לדמות אבהית, סקסית אבל לא מאיימת, נותנת אבל לא דורשת בתמורה, נבונה ולא מסכנת. ייתכן שהאדם הזה מזכיר לך במודע או שלא במודע סבא טוב, מורה שהערצת, דוד או שכן מבוגר בעל שיעור קומה וטוב לב.

 

החיבור הזה, בין הצורך הפנימי העכשווי בדמות כזאת עם אדם אמיתי בעל תכונות כאלה שפגשת בעבודה, בחדר הכושר או באוניברסיטה, והדמות הפנימית שקיימת במאגרי הזיכרון הרגשי שלך, יצרו את המסה הקריטית לפרץ הרגשות החזק שאת מתארת.

 

רגשות אלה יכולים להתקיים בשלום במקביל לאהבתך ונאמנותך לבעלך ולילדים, ואני בטוח שתדעי לנהל את הדרמה הזאת בתבונה, כדי שאף אחד מהמשתתפים בה לא ייפגע.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

 

Read 28610 times Last modified on שלישי, 03 דצמבר 2013 07:20
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות למה אני משחקת באש?