שלישי, 25 יוני 2013 03:38

נקמה על דחייה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני רווק, איש עסקים מבוסס בן 35. בחמש השנים האחרונות הייתה לי חברה. היום היא בת 24. היא בחורה מדהימה שאהבה אותי יותר מכל. הקשר איתה היה מעולה, ויחסי מין הטובים ביותר שהיו לי. למעשה גידלתי אותה, פינקתי אותה במתנות, בילויים, מלונות, נסיעות לחו"ל.

 

בשנה האחרונה היא התחילה ללחוץ עלי שנעבור לגור ביחד ונודיע לכולם שאנחנו מתחתנים. אני מאוד נלחצתי, וניסיתי למשוך עד כמה שאפשר. אחרי כמה חודשים היא הציבה לי אולטימאטום: הודעה פומבית על חתונה, קביעת תור ברבנות ושכירת אולם - או פרידה.

 

כעסתי עליה מאוד, לא יצרתי קשר במשך חודשיים, כל יום ביליתי עם בחורה אחרת רק כדי לשכוח אותה - אבל לתדהמתי גיליתי שאני לא יכול בלעדיה. התחלתי שוב לחזר אחריה, שלחתי לה מתנות ופרחים, ניסיתי לדבר איתה בטלפון, אך היא סירבה לענות לי. בסוף אמרה שהיא נהנית מהחופש, וצריכה זמן בשביל להחליט מה היא רוצה.

 

חיזרתי אחריה בטירוף, כתבתי לה מכתבים ואימיילים, השארתי מסרים בסלולארי, הבטחתי להתחתן איתה מתי שתרצה ולעשות אותה מאושרת. לבסוף היא כתבה לי מכתב קצר, בו היא אומרת שחבל שזה בא מאוחר מידי, שהיא כבר לא רוצה להתחתן איתי, שיש לה חבר רציני ושהיא מבקשת שאפסיק לחזר אחריה ושאפסיק לנסות ליצור עמה קשר.

 


אני חסר אונים, מרגיש שאני הולך למות, לא יודע מה לעשות... לתת זמן ואז אולי לאבד אותה, או לא לתת זמן וגם לאבד אותה. אמרו לי שהסטטיסטיקה מראה שמתחתנים מהר עם החבר הראשון אחרי הפרידה. אני בלחץ. מה לעשות? 

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אתם שניכם, כנראה, אנשים עם אופי כוחני וצורך בשליטה. האולטימאטום שלה גרם לך להתנתק ולהראות לה "מי הבוס" על ידי זה שהראת לה שיש "הרבה דגים בים" ומי שיחליט אם להתחתן ומתי - זה רק אתה.

 

למרות גילך הבוגר ושנות היכרותכם הרבות, לא הערכת נכון את עוצמת תגובתה לדחייה. בסופו של דבר נראה לי ששניכם הרווחתם ממה שקרה. אם בתקופה של חיזורים ואהבה פורחת אתם מסוגלים לפגוע בצורה כל כך כואבת אחד בשני, מה היה קורה לו הייתם זוג נשוי? אני מקווה ששניכם תפיקו לקחים לקראת מערכות היחסים העתידיות שלכם.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34992 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:31
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות נקמה על דחייה