שני, 24 יוני 2013 03:58

יתרונות וסכנות של מין אוראלי

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני חיילת בת 20, מבקשת לשאול שאלה על מין אוראלי. שאלתי היא האם מין אוראלי מסוכן לבריאות האישה, והאם יש סכנה בריאותית כאשר אישה בולעת זירעונים.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

מין אוראלי, עבור אנשים רבים, מהווה שיא של אינטימיות. רמות העונג שניתן להפיק ממין אוראלי הן בלתי מוגבלות - גם בגלל השליטה שיש לאדם על גופו ועל תנוחותיו בפעילות מינית זו, וגם בגלל הפעלת חושים נוספים בפעילות מינית זו: חושי הראיה, הטעם והריח. כמו כן במין אוראלי בני הזוג יכולים להיות יותר מדויקים ומכוונים לגירוי אותם אזורים שנעימים להם במיוחד.

 

מין אוראלי יכול להיות חד כיווני: מין אוראלי שגבר מבצע לאישה נקרא קונילינגוס. מין אוראלי שאישה מבצעת לגבר נקרא פלציו. מין אוראלי ששני בני זוג מבצעים בוזמנית אחד לשני מקובל לכנות תנוחת 69. בחיי היום יום משתמשים בדרך כלל בסלנג, כשהביטויים הנפוצים הם: "למצוץ", "לרדת", "לאכול", וכו'.

 

זרעו של גבר מורכב ממים, מלח, סוכרים וחלבונים, ובליעתו לא מהווה כל סכנה בריאותית. גם הנוזלים המופרשים מאיבר מין של האישה לא מסוכנים לבריאות. יתרון נוסף של מין אוראלי הוא, שלמרות האינטימיות, הקרבה הגופנית והעונג המיני - אין כל סכנה של כניסה להריון לא רצוי עקב פעילות מינית זו.

 

יחד עם זאת, למרות שמין אוראלי נחשב להרבה יותר בטוח ממין וגינאלי או אנאלי, עדיין קיימת סכנה של העברת מחלות מין בפעילות מינית זו. בגלל קושי בהפקת סטטיסטיקות מדויקות, מחקרים שונים מצביעים על מספרים שונים של שיעורי הדבקה במחלות מין שונות. קיימת סכנה מוחשית להדבקה בחיידקים ווירוסים כמו

Chlamydia, Human Papilloma Virus(HPV), Gonorrhea, Herpes,

Treponema Pallidum - חיידק של עגבת

-

ו HIV- הווירוס שגורם למחלת האיידס. פצעים בפה, נשיכות, טיפול שיניים טרי ומחזור חודשי מגדילים את סכנת ההדבקות.

 

כמובן שסכנה זאת קיימת רק כאשר אחד מבני הזוג נגוע בזיהומים אלה. הבעיה היא שלעתים אנשים כלל לא מודעים שהם נשאים של המחלות, לכן כמו מין גניטאלי ואנאלי, מין אוראלי בטוח לגמרי רק בין בני זוג קבועים ובלעדיים, החופשיים מזיהומים למיניהם.

 

שימוש בקונדום ובקונדום נשי גם במין אוראלי מקטין באופן משמעותי את סכנת ההדבקות גם אם אחד מבני הזוג הוא נשא של גורמי המחלה.

 

סכנה נוספת, אמנם נדירה ביותר, של מין אוראלי, יכולה להיגרם כתוצאה מנשיפה חזקה של אוויר לתוך האבר המין של אישה. בועת אוויר עלולה להגיע למחזור הדם ולגרום לחסימתו של כלי דם, ואף למוות.

 

02.01.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34780 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:20
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות יתרונות וסכנות של מין אוראלי