ראשון, 23 יוני 2013 23:58

על הכעס והתשוקה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

ברצוני לשאול שאלה קצרה, אך בשבילי היא קריטית ומורכבת מאוד: אני נשוי כ- 15 שנים. יש לנו שני ילדים מקסימים. החיים בבית מתנהלים בצורה טובה ומסודרת. אשתי אשת חייל: יפה, אינטליגנטית ובעלת משרה נאה.

 

לפני כשנתיים הסתיים רומן ארוך שלה עם גבר שאיתו היא עובדת. זמן קצר אחרי כן הגיע לסיומו רומן שאני ניהלתי. בעקבות זאת נעלם אצלי החשק לקיים יחסי מין עם אשתי כליל. כל פעם, שלא במתכוון, אני פוגע ומעליב אותה, וכאשר אני מקיים איתה יחסים, אני מרגיש שאני מרמה אותה.

 

אני בטוח שאין לי בעיה בתפקוד המיני. שאלתי היא: האם אפשר לנהל מערכת יחסים תקינה, פחות או יותר כמו שיש לנו היום, ללא מין, או שזה עניין של זמן עד שזה יתפוצץ, ואין מנוס מגירושין?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

שאלתך באמת קצרה, ונראה כי הנסתר בה רב על הגלוי. אני מרשה לעצמי להניח שאינך מסתיר דברים במתכוון, אלא שצורת ההתבטאות שלך משקפת את האופי שלך, ואולי גם את מערכת היחסים שלך עם אשתך.

 

אתה מגלה עובדות, אך לא מתייחס כלל לרגשות. אתה לא מספר מה היה טיב היחסים ביניכם בתחילת הנישואין. לא ברור אם אהבת אותה, אם היא אהבה אותך ואם יחסי המין ביניכם היו לשביעות רצונכם.

 

אתה מספר על הרומנים שלך ושל אשתך כבדרך אגב, כמשהו מובן מאליו. האם הרומנים היו בידיעה ובהסכמה משותפת, או שאתה חווית את הרומן של אשתך כבגידה, והרומן שלך היה נקמה על שלה? לא ברור אם שוחחתם אי פעם על היחסים ביניכם, ועל המשמעות הרגשית עבור כל אחד מכם בהכנסת מאהבים לתוך הזוגיות שלכם.

 

האם שוררים ביניכם רגשות של קנאה וכעס? ממכתבך נוצר בי רושם שיש בך הרבה כעס כבוש. כעס בין בני זוג בדרך כלל אינו תורם לתשוקה מינית, והחשק עשוי לא לחזור עד שהסיבה לכעס לא תיפתר.

 

לדעתי אין מנוס מפתיחת כל הנושאים הללו לשיחות מעמיקות ביניכם. אם הערוצים להידברות ביניכם נחסמו, או שלא היו קיימים מלכתחילה, כדי להיעזר בייעוץ מקצועי. רק אחרי דיון מעמיק יהיה לכם ברור אם יש עתיד לנישואין שלכם.

 

26.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35203 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:10
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות על הכעס והתשוקה