חמישי, 20 יוני 2013 04:14

אבא בוגד

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:


אני בן 15. אני מבקש שתעזרו לי. אבא ואימא שלי לא מסתדרים אחד עם השני. הם רבים כל הזמן, ואבא חוזר הביתה מאוחר. אני כמעט בטוח שאבא שלי בוגד באימא שלי, ואני לא יודע אם חובתי ללכת לאימא ולספר לה. אני מאוד סובל. בבקשה תסבירו לי מה עלי לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

המצב אליו נקלעת הוא מאוד לא פשוט. גם למבוגרים מנוסים ובעלי ניסיון חיים רב, קשה לייעץ לאחרים כאשר הבעיות הם בינו ובינה. לילד חסר ניסיון בוודאי שקשה להתמודד עם בעיות שכאלה, במיוחד כאשר מדובר ביחסים שבין ההורים שלו.

 

אסור שהילד ייקח על עצמו את תפקיד הבלש או המתווך בין ההורים. אסור גם להורים להשתמש בילד כבעל ברית, שומר סוד או כיסוי במלחמות שביניהם. הקושי של הילד במצבים כאלה הוא בזה שהוא אוהב את שני ההורים, ונאמן לשני הצדדים.

 

כל נפשו בנויה ומאוזנת על ידי הרגשה והאמונה ששני ההורים אוהבים אותו וגם אחד את השני. המערכת הזאת מאוד עדינה, וכל הפרת איזון בה נחווה על ידי הילד בכאב רב. פרידה בין ההורים, או שנאה של ההורים אחד כלפי השני נחווים על ידי הילד כקונפליקט נפשי פנימי שלו.

 

במקרה שלך חשדך שאבא בוגד באימא נחווה על ידך כאילו הוא בוגד בך. אני מציע לך לא להתערב ביחסים ביניהם. יכול להיות שבגיל שלך אתה עוד לא יודע הכול, או שאתה לא מסוגל להבין את כל המורכבות שביחסים ביניהם.

 

יחד עם זאת, אסור שתישאר במצוקה ובחרדה. אולי יש לך אפשרות לדבר עם אבא בנפרד, לספר לו על חשדותיך, ולבקש ממנו שיסביר לך מה קורה בינו ובין אימא, ואם יש באמת אישה אחרת בחייו, והאם הקשר הזה מאיים על שלמות המשפחה.

 

אולי חשדותיך מוגזמים. לא כל ידידות עם בן מין השני מחוץ למערכת הזוגית היא בגידה. תתפלא, אבל גם לא כל קשר אינטימי מחוץ לנשואים נתפס כבגידה על ידי בן הזוג השני. לכל זוג מערכת יחסים מיוחדת משלו, עם חוקים שהם עצמם פיתחו בשנות חייהם יחד.

 

אם אתה מרגיש שאתה לא יכול לשוחח עם אבא, אולי אתה יכול לשכנע אותו לפנות לשיחת ייעוץ אצל איש מקצוע. אם גם זה בלתי אפשרי, פנה ליועצת בית הספר וספר לה על מה שמטריד אותך. אולי מתוך היכרות שלה איתך ועם משפחתך, היא תוכל לעזור לך במצוקתך.

 

03.07.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35729 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:48
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה