שני, 17 יוני 2013 19:38

מאוכזב מנשים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום, אני בן 24. בקרוב אני מתחיל לימודים אקדמיים. אני מאוד בוגר בנפשי, וקשה לי, בגלל בגרותי שהקדימה את זמנה, למצוא בת זוג מתאימה. אני מתחבר בדרך כלל לנשים בנות 35 ומעלה. באופן כללי אני שונא נשים, בגלל אכזבות רבות וקשות שהן גרמו לי. בכל פעם הן בגדו בי כנשים ופגעו בי כבני אדם חסרי יושר ומצפון.

 

לפני כשנתיים הכרתי בחורה צעירה ממני. היא נדלקה עליי מאוד, אך אני ניסיתי לבחון אותה בצורה הגיונית, בלי מעורבות רגשית. למרות זאת, עם הזמן התאהבתי בה, והקשר בינינו העמיק. בד ובד הלכו והחריפו בעיות שהובילו ל'עצבים' ולריבים מרים.

 

אמה שונאת אותי, ובאופן קבוע עושה לי רצח אופי באוזנייה. סלחתי על הרבה דברים לחברתי, היות ואני רואה בה אדם לא בשל, מין תינוקת חמודה ולא מנוסה. בזמן האחרון הריבים בינינו החריפו, ואני לא מבחין אצלה בשום רצון להיות הוגנת, להכיר בבעיות שלה ולהשקיע בפתרונן. אני מתחיל להרגיש ערבוב של שנאה ואהבה כלפיה, ונמאס לי להיות תלוי רגשית בקשר כל כך מתסכל ומאכזב.

 

אני בעצמי בן למשפחה קרה ומתנכרת ואת ההערכה, החיבה והאכפתיות אמיתית אני יכול לקבל רק מצידה של חברתי. למרות הריבים, היחסים בינינו מאוד אינטנסיביים, ולרוב אנחנו נמצאים זה עם זה בבית אמה או בית אביה (הוריה גרושים).

 

הייתי מסכם את סיפורי בכך שמערכת היחסים הזאת התחילה כזוגיות משמעותית, עמוקה והדדית עם המון אהבה ורצון, אך הפכה לתלותית, מלאת תסכול עם הפוגות קצרות של אהבה. אני לא יודע מה לעשות ואיך להפסיק את הגלים של הרגשות השליליים.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הסיפור שאתה מספר לא פשוט. כחוט השני בולטים בו היחסים המורכבים שלך עם נשים. למרות גילך הצעיר, אתה מתאר שרשרת ארוכה של פגיעות נפשיות שנשים גרמו לך ולתחושות שנאה וחשדנות כלפיהן. עם זאת, אתה ממשיך לחפש נואשות את האישה שתבין, תעודד, ותאהב אותך, אך שוב ושוב חווה לגלוג, בגידה, דחייה.

 

אתה מרמז על כך שהמשפחה שלך מנוכרת. אתה לא מפרט, אך בהחלט יכול להיות שאתה משחזר במערכות היחסים שלך עם נשים דפוסים שונים שאליהם נחשפת במשפחתך שלך.

 

יתכן שבצורה לא מודעת אתה כל הזמן מחפש תיקון, אך במציאות אתה שוב ושוב נתקל בדחייה, בגידה והשפלה. יכול להיות שבקשר עם החברה הנוכחית שלך, שגם באה ממשפחה הרוסה, הקונפליקט הזה מתבטא מחדש.

 

בעיות מסוג זה ניתן לפתור בתהליך של פסיכותרפיה. הגיל הצעיר שלך נותן תקווה שתוכל לפתור את הבעיות הללו בשביל עצמך ולחיות חיים מאושרים, וגם לא לעביר את האומללות לדור הבא.

 

15.04.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 38391 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:04
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות מאוכזב מנשים