חמישי, 30 מאי 2013 08:57

מסובכת עם עצמה עם הגוף שלה ועם החברים שלה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחורה בת 21, שמנמונת, אבל יפה, אסתטית חרוצה ושאפתנית. אף פעם לא היה לי חבר רציני. היו לי הרבה בחורים בחיי, אבל כולם זרקו אותי.

 

היום יש לי בעיה: כאשר אני מכירה בחור שאני רוצה, אני כל הזמן מתקשרת אליו ומראה לו שהוא הכול בשבילי, וגם נכנסת איתו מהר מאוד למיטה. אני לא שולטת בזה. אני מנסה לא פעם לא להתקשר, אבל ללא הועיל.

 

לאחרונה הכרתי בחור שלא מפריע לו שאני שמנה, אבל גם הוא עזב אותי בגלל שכביכול שיקרתי לו. למעשה זה בכלל לא היה שקר. בסך הכול ניסיתי למצוא לו עבודה, ואז שכבתי עם מישהו שרצה אותי ואני לא רציתי אותו, ואז הבחור שרציתי אותו היה בראיון עבודה אצל הבחור השני שאני לא רוצה, וזה סיפר לו דברים לא נכונים עלי.

 

מאז שזה קרה אני לא מסוגלת לצאת מהמיטה, הפכתי לאדם דיכאוני. בבקשה תעזור לי לצאת מהייאוש.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הסיפור שלך מאוד עצוב. נראה לי שמרוב הגברים שאת שוכבת איתם את מאוד בודדה. את מתארת את עצמך כיפה, אסתטית, חרוצה ושאפתנית, אבל מגדירה את עצמך כשמנה. עושה רושם שהביטחון העצמי שלך הוא נמוך מאוד וכולו תלוי בבחורים.

 

גברים, קרוב לוודאי, מזהים את הצורך שלך בהתייחסות שלהם, ומנצלים אותך מבחינה מינית. המשחק הזה של מנצל מנוצל כנראה לא זר גם לך. את שוכבת עם גבר אחד בשביל לזכות בגבר שני. כמובן שלבסוף הדיכאון שאת כל הזמן בורחת ממנו משיג אותך, ומשכיב אותך במיטה.

 

ביטחון עצמי של אדם, דימוי הגוף שלו, צורה של מערכות יחסים שהוא בונה עם אנשים אחרים בחייו, קשורים ביניהם ותלויים במערכות היחסים הראשוניות שהיו לו עם הוריו, אווירה משפחתית ותנאי הסביבה הקרובה והרחוקה בה הוא גדל.

 

שיבושים וחוסרים מכל סוג שהוא במערכות היחסים הללו יכולים להביא לתחושת חסר, הזנחה לא מודעת של הגוף, שנאה עצמית, בניית מערכות יחסים של ניצול וזלזול הדדי שסופם בדיכאון.

 

הטיפול האמיתי בבעיות מהסוג שאת מתארת הוא פסיכותרפיה אנליטית. אם הדיכאון הוא קשה, פוגע בתפקוד, או מלווה במחשבות אובדניות יש צורך בטיפול תרופתי במקביל.


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 37652 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 10:14
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה

אתם כאן: דף הבית שאלות ותשובות שאלות ותשובות מסובכת עם עצמה עם הגוף שלה ועם החברים שלה