הדפס את האתר הזה
שני, 27 מאי 2013 09:37

היפנוזה וזיכרונות מן העבר

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 44, ולפני כמה שנים חזרו אלי זיכרונות מן העבר. דברים שמעולם לא חשבתי עליהם. הזיכרונות האלה לא נותנים לי מנוח. הם חוזרים אלי כמו סרט, גם ביום וגם בלילה. כל מיני דברים מעוררים אותם.

 

האירועים שחזרו אלי קשורים להורי זיכרונם לברכה. יש לי הרגשה שמישהו הפנט אותי לפי בקשתם, כדי שאשכח הכול על מנת להגן אלי.

 

עכשיו אני לא רוצה להיפרד מהזיכרונות האלה, כי אני רוצה לדעת אם זו אמת או שמא אני מדמיינת. אני מקדישה הרבה זמן כדי לפענח את העבר שלי על ידי מחשבות מכוונות.

 

בעבר היו לי ניסיונות להתעמת עם הורי, אבל הם הכחישו הכול ושלחו אותי לפסיכולוגית. נפגשתי פעם אחת עם הפסיכולוגית, אך הבנתי שהיא מסתירה ממני דברים.

 

כל הניסיונות שלי ללקט אינפורמציה מאנשים אחרים נתקלים בקיר אטום. גם מצבי הנפשי אינו מאפשר לי להיות עקבית. אני לא יכולה להעלות את זיכרונותיי על הכתב בגלל רגישותם וגורליותם של האירועים, אבל מלווה אותי ההרגשה שהמפגש עם העבר יכול להועיל לי.

 

המצב הנוכחי פוגע בבריאותי הפיזית, אבל מבחינה נפשית אני מרגישה מספיק חזקה כדי להתמודד עם כל האמת. אני רוצה להפסיק את המצב הנורא הזה. אני בטוחה שישנם אנשים שיודעים את האמת, אבל אני מתקשה לדבר עמם, שמא יחשבו שיצאתי מדעתי.

 

האם קיימת אפשרות להעלות את כל האירועים הללו או לפחות את חלקם בעזרת היפנוזה? אני מבקשת הכוונה כי סבלי רב!

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך ברור שאת מתמודדת עם זיכרונות קשים, גורליים להבנת החיים שלך, בעלי השפעה על מצבך הפיזי והנפשי. את שואלת אם היפנוזה תוכל לעזור לך לשחזר את המידע, שהוא הכול כך חשוב בשבילך.

 

התשובה היא - כן. בהיפנוזה ניתן לשחזר זיכרונות על אירועים שהיית שותפה להם, על דברים שידעת ושכחת. במצב היפנוטי אדם יכול לחזור למצבים ולתקופות מן העבר, ולראות אותם כאילו הם מתרחשים עכשיו. תהליך זה יכול להתבצע רק בהנחיית מהפנט שהוסמך על ידי ועדה של משרד הבריאות.

 

היות ומדובר בחומר בעל חשיבות רבה לבריאותך הנפשית והפיזית, עליו להיות גם איש בריאות הנפש ורופא.

 

התעסקות לא מקצועית בהיפנוזה ובזיכרונות שעולים כשאדם נמצא במצב של טראנס היפנוטי יכולים להביא ליותר נזק מתועלת.

 

29.01.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32348 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:25
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה