שלישי, 30 יולי 2013 03:36

אלצהיימר

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אבא שלי אלמן בן 75. הוא סובל נורא. הוא מאמין שהשכנים והמשטרה עוקבים אחריו, מנסים להרעיל אותו, מזיזים חפצים אצלו בבית, גונבים את הבגדים שלו.

 

 

ניסיתי לשכנע אותו שזה לא הגיוני, וניסיתי לקחת אותו לרופא פסיכיאטר, ואז הוא האשים אותי שאני משתף פעולה איתם ורוצה לאשפז אותו כדי להשתלט על הבית והרכוש שלו. הבית שלו מוזנח, הוא בקושי אוכל, לא מתרחץ ולא מתגלח. מה עלי לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אין תשובה פשוטה למצוקה שלכם. מצב פרנוידאלי יכול להתפתח אצל אדם מבוגר מסיבות שונות. בדרך כלל קיימת סיבה גופנית כלשהי להתפתחות של תמונה כזאת:

 

 

זה יכול להיות על רקע של אספקת דם לקויה למוח, חלק מתמונה כוללת של מחלת אלצהיימר או גידול במוח. בכל מקרה, אבא שלך חייב לעבור בירור רפואי יסודי. אם אתה או רופא המשפחה לא מצליחים לשכנע אותו לפנות לבית חולים, אין ברירה אלא לשקול אשפוז כפוי. לפי התיאור שלך אבא שלך לא אוכל, לא מתרחץ, לא מסכים לקבל טיפול רפואי. זה אומר שהוא מסכן את בריאותו.

 

 

אתה צריך להזמין רופא משפחה או פסיכיאטר מומחה. אחרי שהרופא יראה מה קורה - הוא יוכל לתאר את מצבו במכתב ובטלפון לפסיכיאטר המחוזי. לפסיכיאטר המחוזי יש צוות שמיומן במיוחד לפעול במצבים קיצוניים כאלה. יש להם ניסיון בשכנוע אנשים במצב כזה להגיע לבדיקה בבית חולים.

 

 

1999-2003

 

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

 

 

Read 35196 times Last modified on רביעי, 04 דצמבר 2013 07:13
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה