חמישי, 27 יוני 2013 09:04

בעלי נוגע בנערות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 41 ונשואה באושר. יש לי שני ילדים ובעל נפלא ותומך. חיי המין שלנו היו טובים ומספקים. נתקלתי בבעיה שבעקבותיה אני בהלם. נוכחתי לדעת שכאשר בעלי מסתובב במקומות ציבוריים הוא מתחכך בנערות כאילו לא בכוונה.

 

בהתחלה הייתי בטוחה שזה נדמה לי, אבל הדבר חזר על עצמו שוב ושוב. כמו כן נזכרתי שכל פעם שהיה מסביר משהו למשהי במחשב, כאשר היא ישבה, התחכך בה כאילו לא בכוונה. הוא לא יודע מדוע ירד לי ממנו. הוא חושב שזה משבר שנות ה - 40.

 

האם בעלי סקס מניאק? האם כדאי להתגרש ממנו? אין טעם לדבר איתו על כך, היות ואיני מעוניינת, ואני בסלידה ממנו מאז שגיליתי את התופעה. האם הדבר מוכר לך, האם יש לזה פיתרון?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

התופעה שאת מתארת ידועה, ונקראת בשפה המקצועית Frotteurism  מהמילה הצרפתית frotter - לחכך. התופעה מאופיינת בפנטזיות חוזרות על נגיעה וחיכוך באנשים אחרים, בדרך כלל מהמין השני, ללא הסכמתם.

 

הפנטזיות יכולות להיות בעוצמות שונות, כאשר בקצה האחד הן נשארות בגדר הפנטזיות שגורמות לגירוי מיני, ובקצה השני אדם עסוק כל הזמן בתכנון ובמימוש של הפנטזיות שלו בפועל. מימוש הפנטזיות קורה בדרך כלל במקומות הומי אדם, כמו קניון, תחבורה ציבורית, מעלית מלאה.

 

ההוצאה לפועל של הפנטזיה יכול להיות עדין מאוד, כך שהצד השני אפילו לא ירגיש בזה, ועד חיכוך בוטה של אבר מין בגוף של הקורבן.

 

מקרה קלסי של התופעה נראה כך: בשעת עומס בתחנת אוטובוס גבר בוחר לעצמו מטרה, בדרך כלל אישה צעירה. כאילו במקרה הוא נכנס לאוטובוס אחריה, נותן לאחרים שנכנסים אחריו לדחוף אותו קדימה, ונצמד עם אבר מינו לישבנה של האישה כאילו במקרה. הוא יכול לגעת בשדיה או באבר המין שלה. במקרים רבים, עד שהאישה מבינה מה מתרחש, הגבר מגיע לסיפוק, מנתק מגע ויורד מהאוטובוס.

 

ברוב המקרים האישה לא בטוחה אם מה שהתרחש היה בכוונה או במקרה. במקרים בודדים קמה מהומה והעניין מגיע למשטרה. בדיקה סטטיסטית של אלה שנתפסו מראה שהם הצליחו לבצע את זממם כאלף פעם על כל פעם שנתפסו.

 

היות ואנשים עם תופעה כזו לא פונים לטיפול מרצונם, לא ידוע מה השכיחות של התופעה באוכלוסייה הכללית. התופעה מוגדרת כסטייה מינית. התפקוד הכללי והמיני של הנגועים בסטייה זו יכולים להיות מתקינים לגמרי ועד למשובשים ביותר.

 

ניתן לטפל בתופעה בתנאי שקיימת מוטיווציה חזקה ושיתוף פעולה מצד המטופל. היות שאת מדגישה שהיחסים שלכם היו מספקים ותומכים, אולי לפני שאת עושה צעדים דרסטיים כדאי לך לשוחח עם בעל מקצוע ולבדוק אפשרות לעזור לבעלך.


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 27226 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 10:03
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה