שלישי, 18 יוני 2013 09:31

יחסי מין - הכמות והאיכות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 20 ובעלי בן 23. התחתנו לפני חצי שנה. חיי המין שלנו מהנים מאוד בשבילי, אבל בעלי מאוד לחוץ מהעובדה שאחרי שהוא גומר, הוא לא מצליח באותו ערב להגיע שוב לזקפה בשביל 'סיבוב שני'. הוא מרגיש שמשהו לא בסדר בתפקודו, ומתלבט האם הוא צריך טיפול.

 

אותי זה לא מלחיץ בכלל. הוא תמיד דואג שאיהנה ואגיע לאורגזמה, אפילו כמה פעמים לפניו. אני חושבת שההתאמצות שלו, והאכזבה אחר כך רק מקלקלים חוויה נעימה. האם זו באמת בעיה, והאם הוא צריך טיפול?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הערך העצמי של גברים יכול להיות מאוד תלוי ביכולתם המינית. גברים מרגישים שהם בתחרות אחד עם השני: על גודל איבר המין שלהם, מספר בנות אותן הם 'השכיבו', וגם כמות ה'מספרים' שהם מסוגלים לעשות בפעם אחת. במקרים רבים המרוץ אחר הביצועים המיניים בא כדי לפצות על דימוי עצמי נמוך.

 

תופעות אלה נפוצות יותר אצל גברים צעירים. עם הניסיון, גברים לומדים שהאיכות חשובה הרבה יותר מהכמות.

 

ההבדל בין הפיזיולוגיה של הגברים ושל הנשים מתבטא בין היתר בכך שאישה יכולה להגיע למספר אורגזמות אחת אחרי השנייה תוך זמן קצר, ויפה עושה בעלך בכך שדואג שתגיעי להנאה מקסימאלית לפניו.

 

אצל גברים, לעומת זאת, אחרי אורגזמה אחת מגיע שלב של רגיעה, שיכול להימשך בין כמה דקות לכמה שעות. פרק הזמן בין האורגזמות יכול להשתנות בין גבר לגבר, ואצל אותו גבר בימים שונים - בלי להיות מדד ל'גבריותו'.

 

הניסיון להוכיח את עצמו, ו'להבקיע' עוד 'גולים' תוך זמן קצר ככל האפשר בדרך כלל מציק לאישה, וגורע מהנאתה, בין היתר בגלל שהיא מרגישה שזה כבר לא נעשה מתוך אהבה, אלא מתוך לחץ ותחרות.

 

במקום להתחבק ולהתנשק אחרי המשגל, או לגלות חום, חיבה ואהבה בדרך אחרת, הגבר נלחם עם עצמו מתוך גאווה, וגם אם הוא מצליח להגיע לזקפה ולגמור עוד פעם - לאישה זה יכול להיות לא נעים פיזית ואף מעיק נפשית.

 

יחד עם זאת, גברים יכולים ללמוד ולתרגל טכניקות שמאריכות את האקט המיני על ידי שליפת אבר המין מתוך הנרתיק לפני שהם מגיעים ל'נקודת האל-חזור', או על ידי עצירה או האטה של התנועה בתוך הנרתיק. אפשר גם ללמוד טכניקות של אורגזמות מרובות Male Multiple Orgasm.

 

אחת הטכניקות היא שליפת הפין מתוך הנרתיק שנייה לפני האורגזמה - מה שנקרא 'לגמור בחוץ', אבל בלי להיעזר ביד. בדרך זו האורגזמה אצל הגבר אינה מלאה, הזקפה יכולה להישאר, ואפשר מייד להתחיל 'סיבוב שני'.

 

טכניקה אחרת היא ללמוד לשלוט בשרירים הטבעתיים - טכניקה שמאפשרת אורגזמות חלקיות חוזרות בלי לשלוף את הפין החוצה.

 

בקיצור - החיים לפניכם, המשיכו להתאמן!

 

08.03.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 38291 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:07
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה