חמישי, 30 מאי 2013 06:59

אגורפוביה קשה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

גיסי הוא בן 35, ומאז שהוא זוכר את עצמו, הוא סובל מחרדות קשות. הוא גר עם הוריו, ולא מסוגל להתרחק מביתו יותר מחצי קילומטר ללא אמו. הוא גם לא מרשה להוריו לזוז מהבית בלעדיו, דבר שמאוד מגביל אותם.

 

במשך השנים המצב רק מתדרדר. לאחרונה הוא הכיר בחורה דרך האינטרנט. חשבנו שזה יעשה לו רק טוב, אבל המצב החמיר, והחרדות התגברו. מובן שכאשר הבחורה באה אליו, הם לא יוצאים מהבית, אלא בליווי אמו.

 

במשך שנים הוריו, שאינם בעלי אמצעים, הוציאו את מרבית כספם על הטיפולים על ידי טובי הרופאים, אבל שום דבר לא עזר. בדרך כלל אחרי תחילת הטיפול הוא נדרש לבוא בכוחות עצמו ללא אמו. כמובן שהוא לא היה מסוגל , כך שהטיפול היה מסתיים בנקודה זו.

 

הבעיה שלו לא אופיינה, ולא קרובה אפילו לפתרון. אמו התייאשה מהרופאים וניסתה שיטות אחרות כמו טיפולים אלטרנטיביים, רבנים ידועים, קברות צדיקים, אבל שום דבר לא עזר.

 

אני שמעתי מאנשים שאתה הוצאת כמה אנשים מבעיות דומות. השאלה שלי היא , האם אתה באמת חושב שתוכל לסייע? הכוונה היא שזו לא תהיה עוד זריקת כסף לשווא. רק אם אתה רואה אור בקצה המנהרה, צור עמי קשר לתיאום הפגישה.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את מתארת גבר בן 35 שמגיל צעיר סובל מחרדות קשות, ביניהן הסימפטום הבולט והמפריע ביותר - אגורפוביה קשה.

 

הסימפטום הזה יכול להיות חלק מתסמונות קליניות שונות. כדי לבנות תוכנית טיפולית, פסיכיאטר מומחה צריך לאבחן את הבעיה כולה. בעיה מהסוג שאת מתארת, במשך שנים נעשית מורכבת, ופוגעת ברבדים שונים של האישיות, מערכות ביוכימיות במוח ובמערכת המשפחתית.

 

הטיפול צריך להיות כוללני, ולהתייחס לכל המערכות גם יחד. על מנת להצליח בטיפול , הפסיכיאטר צריך להיות בעל ניסיון רב בשיטות טיפול ביולוגיות, ופסיכולוגיות - אנליטית, התנהגותית ומשפחתית.

 

בנוסף לכך, הכרחי שיהיה שיתוף פעולה של המשפחה ושל החולה עצמו. אם כל התנאים הללו מתקיימים, הסיכוי לשיפור משמעותי במצב החולה - הוא גדול.

 

הצעד הראשון בטיפול כזה הוא אבחון יסודי. אבחון יכול להתבצע בקליניקה של הפסיכיאטר, או אם החולה לא מסוגל להגיע לקליניקה, הבדיקה נעשית בביתו.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34922 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 10:04
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה