רביעי, 03 יולי 2013 11:56

זאת כן בגידה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 33, והחיים שלי עברו מהפך משמעותי תוך שנה מאז שהתחתנתי. מאדם מקובל בקרב הסביבה ומצליח בעסק פרטי שהיה, הפכתי לבודד, בטלן שלא מסוגל להיות בחברת אנשים.

 

יחסי עם אשתי עלו על מוקש מיד לאחר החתונה, לאחר שתפסתי אותה עם מכר קרוב מהעבר.

 

אני סובל מנדודי שינה, מלחצים בחזה. אני לא עובד, ומצליח להירדם רק עם אלכוהול. ביום אני ישן ולא רוצה להיות בחברת אנשים. אני חסר מוטיבציה, ומרגיש שכישפו אותי. כאשר אני מגיע לסביבת אנשים, אני מרגיש חסר ביטחון ועצבני .לעתים קרובות אני מתבודד בגליל, ושם אני מרגיש בטוח. מה קרה לי והאם כישוף באמת שינה את החיים שלי בצורה כזאת?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

רק לפני שבוע עניתי לגבר שתיאר איך חייו וחיי הזוגיות שלו השתפרו בעקבות זה שהוא ואשתו הסירו מעצמם מגבלות של איסור על יחסי מין מחוץ למסגרת הנישואין.

 

עוד לפני שהמכתב הזה התפרסם ,קיבלתי את המכתב שלך, בו אתה מתאר כאב בלתי נסבל, ואת ההשפעה ההרסנית על בריאותך, תפקודך ובעצם על כל עולמך ,שהייתה לקשר של אשתך עם גבר אחר.

 

הניגוד הזה רק מדגיש עד כמה שונה אדם מאדם, ועד כמה הפירוש אישי של מה שקרה, הוא זה שקובע את התגובה הנפשית והגופנית לאירוע.

 

אין ספק שאתה חש נבגד במלוא מובן המילה. ההתנהגות של אשתך הייתה עבורך כמו תקיעת סכין בגב מהאדם הקרוב ביותר.

 

ייתכן שלאשתך יש הסברים אחרים, אבל עבורך כל העולם חרב. אתה לא כותב על אשתך ועל טיב מערכת היחסים ביניכם לפני ואחרי האירוע, לכן קשה להבין כיצד הדברים הגיעו לידי בגידה מיד לאחר שהתחתנתם. לפיכך אתייחס למצב שלך.

 

התגובה שלך לבגידה של אשתך - היא תגובה פסיכוסומאטית קשה - ודורשת טיפול כשלעצמה. ניתן לדמות את המצב שלך להתקף לב בעקבות התרגשות והתרגזות קשה. ברור שצריך לטפל קודם כל בהתקף לב כדי להציל חיים, ורק אחר כך בסיבות שגרמו להתפתחותו.

 

נדודי שינה, לחצים, חוסר מוטיבציה ,חוסר תפקוד, חוסר ביטחון, עצבנות, חוסר יכולת להיות בקרבת אנשים - כל אלה הם סימנים לתגובה דיכאונית - חרדתית שלאחר חבלה נפשית.

 

זה שאתה משתמש באלכוהול לטיפול עצמי יוצר בעיה נוספת שעלולה להפוך לחמורה יותר מכל הבעיות האחרות שלך. לכן אני מציע לך ללא דיחוי לפנות לקבלת טיפול פסיכיאטרי ופסיכותרפויטי מקצועי שיוכל להתייחס גם למצבך כיום, גם למה שעושה אותך לפגיע כל כך לבגידה של אשתך, וגם לשיקום ההריסות שבהן נמצאים חייך כעת.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34574 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:33
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה