שני, 10 יוני 2013 08:19

מתכווץ כשנוגעים בי

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 24, סטודנט, נראה טוב, יש לי הרבה חברים. עד לא מזמן הייתה לי חברה. מאוד נמשכתי אליה. אבל גם איתה וגם עם החברות שהיו לי קודם - לא אהבתי כאשר הן היו נוגעות בי. אפילו כאשר החברה הייתה נוגעת ביד שלי, הגוף שלי היה מתכווץ, ואני משתדל להתחמק ממגע.

 

אני מרגיש מוזר כי אני הייתי נהנה מאוד לגעת בה. זה היה יוצר מבוכה, כי היא פירשה את הרתיעה שלי בכך שאני לא אוהב אותה. לא ידעתי איך להסביר לה שאין זה נכון.

 

גם עם החברים שלי מלחיץ אותי כאשר הם נוגעים בי, תופחים לי על השכם או לוחצים לי יד. אין לי הסבר לתופעה. האם יש פיתרון לבעיה הזאת?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

התופעה שאתה מתאר נדירה למדי, אבל היא קרוב לוודאי שייכת לקבוצת תופעות הרבה יותר רחבה של תסמונות חרדה. כ - 25%  מהאוכלוסייה סובלים מתסמונת חרדה בחומרה זו או אחרת, וכ - 40% סבלו או יסבלו מחרדות במהלך חייהם.

 

בתופעה שאתה מתאר יש גם מרכיבים של פוביה וגם מרכיבים כפייתיים. דרושה בדיקה מעמיקה של מומחה מתחום בריאות הנפש כדי להבין את משמעות התופעה שאתה מתאר, ולבנות תוכנית טיפול המתאימה במיוחד לצרכים שלך.

 

אתה מתאר תופעה שלא רק לא נעימה פיזית ומביכה אותך, אלא גם פוגעת ביחסים הבינאישיים שלך - כלומר, כל מהלך החיים שלך משתבש. לכן לא כדאי לדחות פנייה לבעל מקצוע.


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31046 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 06:26
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה