שני, 24 יוני 2013 22:55

טיפול בהיפנוזה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום, רציתי לברר בקשר לטיפול בהיפנוזה לאדם שקרוב אלי מאוד. אני לא יודעת הרבה על היפנוזה, אבל לדעתי מדובר בטיפול מורכב, מפני שלאדם זה יש בעיות קשות מעברו. בני המשפחה שלו פגעו בו, גנבו ממנו כספים, וגרמו לו לאבד את אמונו בהם.

 

בעקבות זאת, מזה עשרים וחמש שנה הוא לא נמצא בקשר עימם, ונושא בלבו מטען כבד אשר משפיע אליו, אך הוא איננו מעוניין לדבר על כך ולהעלות את שמם של בני המשפחה הקשורים בפרשה.

 

כאמור , הוא נושא עמו מטען כבד, רב ומורכב, ולדעתי יסכים לפרוק ולדבר על זה רק בהיפנוזה. אני מקווה שעצם השיחה על כך תוריד את כל הכובד הזה מלבו, לאחר עשרים וחמש שנה.

 

זה לא הכול. ישנם עוד דברים שקצת לא נורמאליים אצלו: הוא עובד 24 שעות ביממה, מחפש אחר מעש ללא הפסקה. כל הדברים הללו לא ברורים לי ולסובבים אותי. אני חושבת שהבהרתי את עצמי. אשמח לדעת אם ההיפנוזה תעזור לו.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את כותבת שאת רוצה לעזור לאדם הקרוב לך. השאלה היא אם אותו אדם רוצה לעזור לעצמו, או מעוניין שיעזרו לו. את כותבת שהוא עצמו אינו מעוניין לדבר על מה שבלבו, ואף פיתח אסטרטגיות של הדחקה - אם על ידי עבודה מרובה ואם בחיפוש מתמיד אחר מעש.

 

לא ניתן לטפל באדם, לא בהיפנוזה ולא בשום שיטה אחרת, אם הוא עצמו אינו מעוניין בכך, אינו פונה לטיפול, או אינו מתמיד בו.

 

יש אנשים שמצד אחד מאוד מעוניינים בעזרה, אך מתביישים או מתקשים, מסיבה זו או אחרת, לדבר על כאבם, על כעסם, על השפלתם. לאנשים כאלה טיפול בשיטת היפנוזה יכול להיות מאוד יעיל. היפנוזה מאפשרת לאדם שמעוניין בכך, להתקרב לזיכרונותיו ולרגשותיו הקשורים בהם.

 

זה מאפשר לו לראות בצורה ברורה כיצד חוויות העבר משפיעות על חייו בהווה. לעיתים, במצב של ערנות, אדם לא מסוגל לעשות זאת, וגם בטיפול פסיכותרפי רגיל, זה יכול לקחת יותר זמן.

 

התקרבות לחוויות נשכחות ומודחקות מאפשרת את פתרונן במישור הרגשי והמעשי בהווה. חשוב מאוד שהמטפל אליו פונים יהיה מורשה לעסוק בהיפנוזה ובפסיכותרפיה.

 

11.10.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31620 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:24
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה