שני, 24 יוני 2013 00:08

בחדירה הכול נהרס

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בחור כבן 30, בריא לחלוטין ובכושר מצוין. אני לא מצליח להגיע לזקפה מלאה שתאפשר לי לבצע חדירה. קיימתי כמה פעמים יחסי מין אוראליים, אך כאשר מגיע הרגע לחדור, הכול 'נהרס'. הגעתי למצב שאני בורח מנשים שמוצאות חן בעיני, ואפילו מתחילות איתי. מה לדעתך עלי לעשות, וכמה להערכתך זה יעלה לי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

החברה המודרנית מציבה בפני גברים אתגרים רבים. זה מתחיל בבגדים ממותגים בביה"ס היסודי וממשיך במראה החיצוני שצריך להיות ללא דופי - שרירי ואתלטי. גברים רבים מרגישים שהם אינם עומדים בסטנדרטים, ועשויים להרגיש עצמם נחותים בתחום זה או אחר.

 

בדרך כלל תחושות הנחיתות הללו נובעות מפגיעות יתר בדימוי העצמי, וקשורות בטראומות ובחסרים ששורשיהם עוד בגיל הרך.

 

כך בחורה יפהפייה יכולה להרגיש צורך לשנות את צורת אפה או את החזה שלה, בחור חתיך עשוי לחשוב שהוא שעיר מדי, או לא שרירי מספיק, או לא גבוה מספיק, או שגודל איבר מינו לא עונה לדימוי הגברי שבנה לעצמו.

 

התפקוד המיני הוא הבמה השכיחה ביותר שבה רגישויות אלה באות לידי ביטוי בסימפטומים שונים כמו ביישנות, חוסר יכולת ליצור קשר, קושי בזקפה ב'רגע האמת', שפיכה מהירה, היעדר תשוקה מינית, או חוסר יכולת להגיע לאורגזמה.

 

גברים צעירים עם הפרעות כאלה נכנסים לקשר זוגי ומיני עם הרגשה שהם מתחרים עם כל העולם. זה פוגע בתפקודם, ומביא אותם לתוצאה שמפחידה אותם יותר מכל: תבוסה והשפלה בעיניי עצמם ובעיני בת זוגם. כמה כישלונות כאלה, או אפילו כישלון אחד, יגרום להימנעות מיצירת קשר ולקיבוע הבעיה.

 

 

כאשר מדובר בבעיות בתפקוד המיני אצל גבר צעיר, הטיפול המועדף הוא תרגול קשר בריא ושיקום התפקוד המיני עם פרטנר חליפי – 'סרוגייט'. לפני כל מפגש עם בת הזוג מקבל הצעיר הדרכה ופסיכותרפיה ממטפל שהוא פסיכותרפיסט ומומחה לטיפול מיני.

 

במהלך הטיפול המיני מתנסה הצעיר בקשר אינטימי באווירה בטוחה עם בת זוג, שכל מטרתה, הכשרתה וההדרכה שהיא מקבלת, מכוונים לעזור לגבר לשקם את ביטחונו העצמי ואת תפקודו המיני.

 

לרוב דרושות כ-15 פגישות על מנת לסיים את הטיפול בהצלחה. עלות של כל פגישה נעה בין 1300-1100 שקלים.

 

ברוב המקרים הצלחה בטיפול מביאה לשיפור הדימוי העצמי, ביטחון ביצירה ובשמירה על הקשר עם בני המין השני, שיפור במצב הרוח, אופטימיות והצלחה גדולה יותר גם בתחומים אחרים בחיים.

 

לפעמים אחרי סיום מוצלח של הטיפול עם בת הזוג נדרש המשך של פסיכותרפיה עד שהצעיר מיישם את מה שלמד בפגישות האינטימיות בחייו שמחוץ לטיפול.

 

08.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 41827 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:13
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה