רביעי, 29 מאי 2013 13:10

דרך מהירה להצלחה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 32, נשוי פלוס ילד, אקדמאי, נראה ממש טוב. באופי שלי אני שואף כל הזמן לשלמות, ומאוד חשוב לי מה אחרים חושבים עלי. השאיפה שלי היא להיות במרכז העניינים, אבל יש מעצור גדול שעוצר אותי. למרות שכלפי חוץ יש תמיד חיוך על פני, בפנים יש תסכול גדול על חוסר מיצוי עצמי.

 

אם אני עומד מול אנשים, הדופק שלי עולה ואני לא מסוגל להוציא מילה מהפה. בגלל זה אני נמנע מלהרצות, ומלעשות פרזנטציות. אני לא מסוגל לספר בדיחה לחברים או אפילו לדבר מול מצלמת וידאו ביתית. אפילו מול המשפחה הקרובה, למשל בלילה הסדר כשקוראים את ההגדה, אני מרגיש מאוד לא נוח, מתרגש ומזיע.

 

כבר כמה חודשים לפני ליל הסדר אני מתחיל לחשוב מה יהיה בערב החג. אף אחד פרט לאשתי לא יודע על הבעיה הזאת, ואפילו אשתי לא מבינה מה באמת מתרחש בתוך תוכי.

 

לפני שנה ניסיתי ללכת לפסיכולוגית, אבל התייאשתי מהר מאוד. נראה לי שזה לא בשבילי. אין לי סבלנות וכסף מיותר לטחון מים שנה או יותר. האם יש דרך מהירה לדלג על המחסומים הללו ולעלות על המסלול שיוביל אותי להצלחה?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

במכתבך אתה מבטא יפה מאוד את האופי שלך. שאפתנות יתר וניסיון לדלג על המחסומים היישר אל ההצלחה גובים לפעמים מחיר יקר מהאדם.

 

דווקא בתהליך של פסיכותרפיה היית עשוי לגלות את הכוחות שעוצרים אותך בדרך לפסגת ההצלחות, את הכוחות שמפחידים אותך, שסותמים לך את הפה, שלא נותנים לך מנוח, ולא מאפשרים לך ליהנות מהמראה הנאה ומהיכולות שלך - לא רק מול אנשים אחרים, אלא אפילו מול מצלמת וידאו ביתית.

 

אצל אנשים עם אופי דומה לשלך, אותם כוחות שמתעללים בהם מבפנים, גם מונעים מהם פנייה לעזרה ולטיפול. אנשים כמוך חושבים שהם צריכים לפתור את הבעיה לבד, בלי לבזבז כסף ובלי להשקיע זמן. זה גורם לבעיה להחמיר, והפנייה לטיפול נעשית רק כאשר אדם כבר נמצא 'על הקרשים'.

 

היום קיימות שיטות טיפול מהירות יחסית, בנויות אינדיבידואלית, ומשלבות לפי הצורך שיטות טיפול שונות כמו טיפול בהיפנוזה, טיפול תרופתי וטיפול התנהגותי - קוגניטיבי. שיטות אלה בנויות במיוחד בשבילך. בעזרתן ניתן גם לדלג, גם לעלות על המסלול, וגם להגיע להצלחה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 30991 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 09:23
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה