חמישי, 04 יולי 2013 14:06

תסביך אב או בחירה בוגרת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני עורכת דין גרושה בת 46. יחסי עם שלושת ילדיי פתוחים וליברליים. שלושתם יפים, חכמים ומצליחים כל אחד על פי גילו ובתחום עיסוקו. עם זאת, מדאיג אותי שבתי הבכורה - בת ה - 22 התאהבה בבוס שלה לשעבר, גבר גרוש, בן 49, אב לילדים מבוגרים ממנה.

 

בתחילה חשבתי שמדובר בהתלהבות חולפת, אך הקשר נמשך כבר למעלה משנה ולאחרונה הם אף עברו להתגורר ביחד. אני מכירה את הגבר ובאופן עקרוני אינני יכולה להאשימו בדבר. הוא אדם רציני, בעל אינטליגנציה וידע יוצאי דופן.

 

הוא מתייחס לבתי בכבוד, לאחר שכמעט הפסיקה את לימודיה באוניברסיטה הוא שכנע אותה לחזור ללמוד ואף סידר לה עבודה יוקרתית. בנוסף, הוא לוקח אותה עמו לנסיעותיו העסקיות בחו"ל, הולך עמה לקונצרטים ולהצגות ומשוחח איתה על ספרות והיסטוריה.

 

מאז שהיא איתו היא התבגרה ונרגעה ואני חושבת שלעת עתה היא חיה בשלום עם עצמה. העתיד שלה הוא שמדאיג אותי. למרות היותה בחורה יפה ומרשימה, אין היא מוצאת עניין בגברים בני גילה והם חשים בכך ונרתעים מפניה. על אף שהיא עדיין צעירה, אני חוששת שזהו תסביך העלול לפגוע בסיכוייה להקים משפחה נורמאלית בעתיד.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

אני יכול להבין את התלבטותך הכנה. מצד אחד את מרוצה מהקשר של בתך עם גבר בוגר ומההשפעה של קשר זה עליה, מצד שני את מודאגת מהחריגות של הקשר עם גבר שיכול להיות אביה, ומסיכוייה להקים משפחה נורמאלית בעתיד.

 

בחירת בן זוג נובעת מהאינטראקציה בין עולמו הפנימי של האדם עם הדמויות המופנמות שלו, לבין העולם החיצוני עם הסביבה הקרובה, האופנות החברתיות ורוח התקופה.

 

כאשר שליש עד מחצית מהזוגות שנישאים מתגרשים, ומחצית מהנותרים חיים בסבל, צעירים נאלצים לחפש לעצמם פתרונות ואלטרנטיבות. לכן קשה להשיב באופן חד משמעי על שאלתך, אם המשיכה של בתך בת ה - 22 לגבר בן 49 היא חיפוש אחר דמות אב חסרה או בחירה בוגרת, יתכן ששני הדברים הם נכונים.

 

אני מתרשם ממכתבך שבתך היא בחורה חכמה ונבונה, נראה לי שהיא תדע לנווט את חייה ולשמור על האינטרסים שלה, לא התרשמתי שמה שמניע אותה הוא דחף להרס עצמי. לדעתי, לחץ מצידך עלול רק לקלקל את היחסים ביניכן.

 

20.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 31125 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:24
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה