שני, 01 יולי 2013 09:22

האם אני אוהבת יותר מדי?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:


אני רווקה בת 29. למרות שכולם אומרים שאני נראית טוב מאוד ,ואני יודעת שזה נכון, אני לא מרגישה כך.

 

לפני שנתיים אחרי שחבר נפרד ממני, הייתי בדיכאון קשה. לא קמתי מהמיטה, לא התרחצתי, לא עבדתי ולא אכלתי. חברה שלי סחבה אותי לתחנה לבריאות הנפש, קיבלתי תרופות - והמצב שלי השתפר.

 

למעשה החבר שלי עזב אותי כי "עשיתי לו את המוות" - עשרות פעמים ביום התקשרתי אליו עם טענות למיניהן, כמו : "למה אתה לא מתקשר". הוא כבר לא ידע איך לצאת מזה. הוא היה אומר: "הרי לפני חצי שעה דברנו" , אבל זה לא שכנע אותי.

 

אם הוא היה מאחר לפגישה, היה מוצא אותי בדמעות. הייתי עושה לו"ברוגזים", חוקרת אותו , שואלת על כל הנשים שעובדות עמו כדי לגלות בקול שלו אם הוא נמשך אליהן.

 

עכשיו יש לי חבר חדש. אנחנו בקשר רק חודשיים ואני מרגישה מאוד תלויה בו. אני כל הזמן במתח כי אני רוצה שהוא כל הזמן יגיד לי כמה הוא אוהב אותי. כאשר חברים שלו בסביבה, אני מרגישה לא קיימת.

 

הטלפון הסלולארי שלו סגור רוב היום בגלל עבודתו, ואם הוא לא מתקשר, אני מרגישה מועקה בחזה, בוכה, חושבת שחיי נגמרו. כאשר הוא סוף-סוף מתקשר, אני שוב מרגישה מאושרת ושמחה.

 

הבעיה היא שאני יודעת שזה שהוא לא מתקשר , לא אומר שהוא לא אוהב אותי, אבל הידע הזה בכלל לא עוזר לי. אני פוחדת לאבד גם את החבר הזה.

 

לפעמים אני חושבת שזה לגמרי נורמאלי לצפות שמי שאוהב אותך יראה את זה כל הזמן. האם זה לא נכון? בקיצור אני מבולבלת. יש לך עצה בשבילי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

הסיפור שלך מראה באופן חד מאוד את הקשר שבין האופי והאישיות לנטייה הלא מודעת ליצור בחיים מצבים טראומתיים שבסופו של דבר מביאים לדיכאון.

 

למרות שטיפול התרופתי הצליח לרפא את הסימפטומים הגופניים של הדיכאון - כמו חוסר אנרגיה, הפרעות שינה, תיאבון וכו' , הוא לא שינה את האופי שלך. לכן את, בלי לרצות בכך, שוב יוצרת מצבים שיביאו לכך שהחבר שלך יעזוב אותך, ואת שוב תרגישי עצובה ודחויה.

 

גם אם הטיפול התרופתי ישמור אותך מלפתח דיכאון קליני, שזה גם לא דבר פעוט, החיים שלך ימשיכו להסתובב סביב נושאים של תלות, שליטה ובדידות. ספק אם בחור בריא, שבעצמו לא תלותי בצורה קיצונית, יחזיק מעמד בקשר מסוג זה.

 

כדי לשבור את מעגל הקסמים הזה חייבים לשלב טיפול תרופתי עם פסיכותרפיה. בתהליך של פסיכותרפיה ניתן להגיע למניעים הלא מודעים של הנפש שמביאים את האדם למצבים דיכאוניים, שהורסים לו את החיים.

 

אגב, אצלך אלו כנראה נושאים של שליטה - תלות.אצל מישהו אחר זה יכול להיות משהו לגמרי אחר שמביא אותו לאותם סימפטומים של דיכאון.

 

כמובן עדיף שאותו מטפל יעסוק גם בגוף וגם בנפש שלך, ולא לפצל את עצמך בין מטפלים שונים. הכוונה היא על טיפול תרופתי ופסיכותרפיה.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32458 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:45
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה