ראשון, 30 יוני 2013 12:56

האם צריך לחסוך באורגזמות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

אני חייל בן 20, ואני מבקש תשובה לשאלה שמטרידה אותי הרבה זמן. שמעתי שכל אדם נולד עם מספר קבוע מראש של אורגזמות שהוא יכול להשיג במשך חייו, וכאשר הוא גומר את המכסה הזאת - פעילותו המינית נפסקת. אני רוצה לדעת אם זה נכון גם לאורגזמות באוננות או רק באורגזמות ביחסי מין.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

טוב שאתה שואל את השאלה הזאת בגיל 20. פגשתי לא מעט גברים בוגרים וקשישים שחיו באמונה הזאת כל חייהם, ובכך מנעו מעצמם ומבנות זוגם את אחת ההנאות הגדולות של החיים. המיתוס הזה קיים בתרבויות שונות, ומועבר כנראה בסביבות גיל ההתבגרות בין המתבגרים המפוחדים.

 

המיתוס המפחיד הזה מצטרף אצל מתבגרים לפחדים אחרים הקשורים באוננות, מיניות ודימוי הגוף. בהיעדר חינוך מיני מתאים האמונה הזאת נשארת בדרך כלל לא מודעת, ומכתיבה התנהגות מינית ורגשי אשמה הקשורים בה. מבחינה מדעית האמונה הזאת לא עומדת בכל ביקורת.

 

לפי כל הכללים הביולוגיים והפיזיולוגיים, מערכות הגוף והנפש פועלות בצורה סינכרונית, ומתאימות את עצמן לסביבה החיצונית והפנימית. ברור שבהיעדר פרטנר מיני, או במצבי סטרס גופני או נפשי מתמשך - הצורך במין יורד. המערכות הנוירו - הורמונאליות כאילו נכנסות למשטר צנע.

 

משיכה, אהבה וחיי מין סדירים מעוררים את כל מערכות הגוף, שמשתתפות בחגיגה האמוציונאלית והגופנית. זה נכון גם לגבי גברים וגם לגבי נשים.

 

ידוע מדעית וסטטיסטית שלאנשים שקיימו יחסי מין תדירים ומהנים מגיל צעיר ובמשך כל חייהם הבוגרים - הסיכויים הכי טובים לשמור על היכולות האלה עד גיל מופלג.

 

הפסקה של פעילות מינית גם אצל גברים, וגם אצל נשים בגלל היעדר פרטנר, מסיבות בריאותיות או אחרות - יכולה לגרום לכיבוי זמני או טוטאלי של כל המערכות האחריות למיניות. במקרים אלה יש צורך בשיקום מיני.

 

ידוע גם שפעילות מינית סדירה ותדירה שומרת גם על מערכות גוף אחרות, למשל המערכת הקרדיו-וסקולרית והאנדוקרינית, וכמו כן מאיטה את הזדקנות הגוף .  

אוננות יכולה להחליף ללא כל נזק פעילות מינית עם בן/ בת זוג. כמו שפעילות מנטאלית שומרת על המוח מהזדקנות, ופעילות גופנית שומרת על הגוף, כך גם פעילות מינית תורמת לשימור התפקוד המיני.

 

כמובן, שילוב של פעילות מנטאלית, גופנית ומינית נותן תוצאות הכי טובות לשמירה על איכות החיים.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25275 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:48
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה