ראשון, 30 יוני 2013 12:44

יחסים קודמים

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 25, חברי בן 28. אנחנו כבר חצי שנה ביחד. אני מאוד אוהבת אותו, ורוצה למסד את היחסים בינינו. אנחנו החלטנו להיות לגמרי כנים אחד עם השני. הבעיה שלפני שהכרתי אותו, היו לי די הרבה קשרים עם גברים.

 

הייתי בת 17 כאשר בפעם הראשונה קיימתי יחסי מין, ומאז אפשר להגיד שדי התפרעתי. החלטתי לספר לחבר שלי הכול כדי שהאמון בינינו לא יפגע.

 

הוא עודד אותי, שאל לפרטי פרטים על כל חבר שלי ומה עשינו ביחד. הוא רצה לדעת פרטים שאפילו אני לא זכרתי, והתרגז מאוד אם לא סיפקתי פרטים שהוא רצה לדעת. בשביל להרגיע אותו, התחלתי אפילו להמציא פרטים.

 

הסיפורים שלי עשו עליו רושם אדיר. הוא מאוד מתגרה מהסיפורים שלי והמין בינינו סוער וחזק, אבל שמתי לב שאחרי שהוא גומר,הוא נעשה עצוב, לא מדבר. שאלתי אותו אם הוא כועס עלי, אבל הוא מכחיש את זה.

 

היו כמה מקרים שרבנו, ואז הוא קרה לי זונה. היה מתיח בי האשמות. הוא טען שהוא לא יכול לסמוך עלי, ואם עשיתי מה שעשיתי אז בטח אני ממשיכה עם זה מאחורי גבו. לא היו לי שום קשרים מאז שהכרנו, אבל הוא לא מאמין לי, ודורש פרטים על קשרים שלא היו. מה אלי לעשות כדי שיאמין בי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

אחת הטעויות הנפוצות של צעירים היא בלבול בין הכנות אחד כלפי השני במערכת היחסים הנוכחית לבין התוודעות על מערכות יחסים קודמות. את החשבון נפש על העבר כל אחד צריך לעשות עם עצמו או בטיפול שלו.

 

ההפלה על בן או בת זוג חדשים של כל העומס של מערכות יחסים קודמות, על כל המורכבות שבהם, יכולה להיות הרסנית לזוגיות. במקום הרגשת הבלעדיות והאינטימיות שהכרחיים בהתחלת הקשר, בן הזוג מרגיש את עצמו בתחרות עם דמויות מציאותיות ודמיוניות.

 

זה מעורר תחושות חזקות מסוגים שונים, החל מגירוי מיני ועד לקנאה עזה. אני לא יודע אם תשכילו להציל לבד את הקשר ביניכם, אבל אולי הסיפור שלך יעזור לצעירים אחרים להימנע מצעדים שיכולים להיות הרסניים לקשר זוגי חדש.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26590 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:50
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה