ראשון, 30 יוני 2013 12:32

חילופי זוגות

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני ובעלי נשואים כבר 15 שנה. אנחנו נראים טוב, וחיי המין שלנו מצוינים. מפעם לפעם בעלי מספר לי על הפנטזיה שלו - לעשות מין עם זוג נוסף. לפעמים במקום ציבורי הוא מראה לי בקהל זוג שנראה טוב ושואל אם הייתי מוכנה לעשות איתם סקס.

 

רק המחשבה על זה מגרה אותי מאוד, והדיבורים האלה נגמרים בדרך כלל במין סוער בינינו במיטה או אפילו בחיק נטבע. גם בלי שבעלי מדבר על זה, אני מפנטזת על זה המון. יש לי חברה שהתנסתה עם בעלה בחילופי זוגות. מספיק שאני ארמוז לה והיא בטוח תקפוץ על המציאה, אבל אני חוששת. מה אתה מציע לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

את נוגעת בתחום מאוד רגיש. פנטזיות מהוות חלק חשוב של חיי הנפש אצל כל אדם. פנטזיות ארוטיות - הן המרכיב הנפשי של הדחף המיני. הן מלוות את הדחף, מעצימות אותו, נותנות לו גוונים שונים. אך הפנטזיות הן מאוד אישיות. לכל אדם קטעי זיכרונות, אובייקטים דמיוניים ודרכי סיפוק משלו.

 

פנטזיות על חילופי זוגות - סווינגינג או מין קבוצתי, נפוצות מאוד גם אצל גברים וגם אצל נשים. הפנטזיות כוללות מין עם פרטנר אחר, צפייה בפרטנר קבוע מקיים יחסים עם מישהו אחר, קיום יחסי מין לעיני צופים, מין בשלישיה, ועוד.

 

לא תמיד נבון לחלוק את הפנטזיות עם בן או בת זוג. דרושה זהירות רבה כדי לא לפגוע בפרטנר שלך. לא תמיד מה שמגרה אותך , יגרה גם את בעלך. אם את חולמת על השכן או על הבוס שלך בזמן שאת שוכבת עם בעלך, עדיף בדרך כלל להשאיר את הפנטזיה לעצמך.

 

קשה מאוד לצפות את התגובה של הפרטנר לפנטזיות שלך. גילוי של פנטזיה כזאת יכול לגרום לגירוי מיני חזק אצל בעלך, אבל גם לכעס וקנאה. גם את יכולה להיפגע אם בעלך יספר לך שהוא חולם על אחותך או על חברה הטובה שלך.

 

כל זה הרבה יותר מורכב ומסובך אם מנסים לממש את הפנטזיות במציאות. לראות במציאות איך החברה שלך נהנית כאשר בעלך שוכב איתה יכול מאוד לגרות, אבל יכול גם לקלקל יחסים עם החברה ועם הבעל.

 

גם כאשר בעלך רואה אותך מתמסרת לגבר אחר, יכול לתמיד לרפא אותו מקנאה, אבל גם יכול להעצים אותה למימדים כאלה שהחיים ביחד יהיו בלתי אפשריים. לכן זהירות! דרוש בסיס איתן של אמון ופרגון הדדי כדי להיכנס להרפתקה כזאת ולצאת ממנה בשלום.

 

לזוגות צעירים ולזוגות עם בעיות בקשר או בעיות מיניות עדיף לא להסתכן. סכנה נוספת היא מחלות מין. בקהילה קטנה יחסית של סווינגרים מספיק שלאחד תהיה מחלת מין והמגפה יכולה להתפשט כמו אש בשדה קוצים. לכן אם מחליטים להתנסות - שמרו על כל הכללים של מין בטוח.

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 25816 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 09:50
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה