חמישי, 27 יוני 2013 09:00

מתבגר לובש בגדים של אחותו

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

תפסנו את הבן שלנו, בן ה - 13, לובש בגדים של אחותו, מתאפר ומתהלך מול הראי בהליכה נשית. אני ובעלי נסערים ומודאגים מאוד. האם זה אומר שהבן הומוסקסואל? אנחנו לא רוצים לפגוע בילד, לכן אנו נזהרים מלהגיד לו שראינו אותו. האם ניתן לעשות משהו?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן
 

 

הדאגה שאתם חשים לגורלו של הבן מובנת מאוד. נכון עשיתם שלא עשיתם מזה מהומה, שהייתה רק פוגעת בילד. בספרות המקצועית לבישת בגדים של המין השני נקראת Transvestism .

 

הסיבות להתנהגות כזאת יכולות להיות שונות, והתופעה לא בהכרח מצביעה על בעיה נפשית רצינית או הפרעה בזהות מינית. גיל ההתבגרות - הוא גיל שבו מתבגרים מתנסים בהתנהגויות שונות, מיניות ולא מיניות.

 

אם מדובר בפעמים בודדות של התנסות בהחלפת בגדים, בלי סימנים אחרים של מצוקה, בעיות התנהגות בבית ספר או מחוצה לו, יכול להיות שמדובר בהתנהגות חולפת.

 

מצד שני, אם ההתנהגות הופכת לקבועה, מלווה בקונפליקטים קשים עם ההורים והסביבה, יכול להיות שמדובר בהרגשת בלבול לגבי הזהות המינית. רוב המידע שקיים בנושא של טרנסוסטיזם נאסף משיחות עם מבוגרים.

 

מבוגרים יכולים לדווח שמילדות חשו את עצמם שייכים למין השני ושנולדו עם הגוף הלא נכון ושהבגדים נועדו לבטא את ההרגשה האמיתית שלהם. עם זאת, רוב הגברים שלובשים בגדים של נשים ממשיכים להימשך מינית לנשים, ופרטי הלבוש הנשיים רק מעצימים את הגירוי המיני שלהם.

 

אצל אחרים הצורך בלבישת בגדים של המין השני בא בתקופות של מתח ודיכאון, ושיפור במצב הנפשי הכללי מביא גם להעלמות הצורך הזה. אי אפשר להתעלם גם מהאופנה העכשווית ליוניסקס - בגדים, תספורת, איפור שמטשטשים את הבדלי המין.

 

חשיפה בתקשורת ובסרטים למצעדי גאווה, וטרנסווסטיטים מסוגים שונים גורמת לצעירים המחפשים זהות להזדהויות ניסיוניות, בדרך כלל חולפות, בדרך לגיבוש הזהות המינית שלהם. כפי שאתם רואים, הנושא הוא מורכב ולא תמיד חד משמעי.

 

רוב המצוקה אצל הילד יכולה לנבוע מהבושה ותחושת דחייה. לכן חשוב מאוד לא להזיק לצעיר על ידי ביקורת קשה והחרמה. במקרה שהתופעה נמשכת, ומלווה בסימני מצוקה נוספים אצל הילד או במשפחה, יש לפנות לייעוץ מקצועי.


1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 26312 times Last modified on ראשון, 05 ינואר 2014 10:04
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה