שני, 24 יוני 2013 23:02

מה התדירות המומלצת?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אנחנו זוג בגיל 37, נשואים באושר כ - 10 שנים. יש לנו שלושה ילדים (לא תינוקות). אנחנו אוהבים מאוד אחד את השני, פתוחים אחד כלפי השני, ומדברים על הכול. אנחנו מסתדרים בכול התחומים - חוץ מיחסי מין. שאלתנו היא באיזה תדירות רצוי לקיים יחסי מין, כי יש בינינו פערים גדולים בנושא הזה.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

אם הפתיחות ביניכם דומה לפתיחות שבה אתם מתארים את הבעיה, נראה לי שהדרך לפתרונה עדיין ארוכה. היות שאתם מנסחים את שאלתכם באופן כללי, אנסה לתת תשובה כללית, שאולי תיגע באיזה אופן שיכול להיות רלוונטי ליחסים ביניכם.

 

לא קיימת תדירות מומלצת לקיום יחסי מין. הסטטיסטיקות מדברות על ממוצעים של כפעמיים בשבוע, אבל מספרים אלה כוללים גם זוגות שמקיימים יחסים כמה פעמים ביום, וגם זוגות שאינם מקיימים יחסים כלל. זה כמו השכר הממוצע במשק - אחד מרוויח שמונים אלף והשני אלפיים.

 

תדירות קיום יחסי מין בין בני זוג תלויה בגורמים רבים. ביניהם, מצב בריאותם הפיזי והנפשי של בני הזוג, מידת ההנאה שכל אחד מהם מפיק מהיחסים, רמת התשוקה המינית של כל אחד מהם, האטרקטיביות המינית של כל אחד בעיניי השני, החינוך של כל אחד מהם, היחס למין במשפחות המוצא שלהם, הרגלים והתנסויות שלהם לפני הנישואין ואחרי החתונה.

 

יש חשיבות רבה לדימוי הגוף שיש לכל אחד מהם, ויחס פנימי, בעיקר לא מודע למין ולמיניות. על התדירות של קיום יחסי מין משפיעים גם המצב הכלכלי, תנאי הדיור, היכולת להשקיע בטיפוח עצמי ובטיפוח הבית, הזמן שהם מסוגלים לפנות ליחסים אינטימיים וכמו כן גם מידת היוזמה ויכולת התארגנות לקראת פעילות המינית.

 

אם במהלך עשר שנות נישואין עדיין לא פתרתם את המחלוקת בקשר לתדירות יחסי המין, או שהיא צצה אחרי עשר שנים, כנראה משהו לא כשורה באחד התחומים שהזכרתי. אם במכתב הבא תוכלו לתאר בצורה יותר מדויקת את מהות היחסים והמחלוקות ביניכם, אוכל להיות יותר ספציפי בתשובתי ובהמלצותיי.

 

11.10.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33002 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:25
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה