שני, 24 יוני 2013 04:39

בתול בן 36

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 36 ללא ניסיון מיני כלל, ובעל ניסיון מצומצם מאוד ביציאות עם נשים. כמה פעמים פרסמתי מודעות בעיתון ובאינטרנט, והודות לנתונים האישיים המרשימים שלי, פנו אלי הרבה בחורות.

 

יצאתי עמן פעם, פעמיים ושלוש. הבעיה היא שאחרי פגישה אחת או שתיים, אני צריך ליזום יחסי מין, ואני לא יודע איך לעשות זאת, ועוד יותר מפחיד אותי שהן יגלו שאין לי כלל ניסיון מיני.

 

בגילי זה מאוד מביך, וגורם לי להתנהג בצורה לא טבעית. אני חושב שנשים נרתעות ממני ומנתקות את הקשר בכל מיני תירוצים. היו מקרים שבהם אני ניתקתי את הקשר, כי פחדתי למצוא את עצמי במצב מביך.

 

חבר שלי אומר שאני צריך להגיד לאישה את האמת, אבל אני לא חושב שאהיה מסוגל לומר למישהי שבגיל 36 עוד לא שכבתי עם אישה, ואפילו לא נגעתי באף אחת. עד היום לא פגשתי מישהי שאפילו התקרבתי אייתה לפתיחות כזו. איך יוצאים מהמלכודת הזאת?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

גברים רבים מגיל העשרה ועד לשנות החמישים בחייהם מתלבטים בבעיה דומה לשלך. כולם מרגישים שאיחרו את הרכבת, אבל בגלל זה הם מפסידים את הרכבת הבאה, והבאה אחריה, והרושם הוא באמת כזה שהם עומדים בתחנת רכבת והרכבות עוזבות אחת אחרי השנייה והם נשארים לבדם בתחנה.

 

כמובן, האופי של כל אחד שונה, והסיבות לאי יצירת קשר עם בנות המין השני יכולות להיות שונות - ביישנות יתר, ערך עצמי נמוך, הפרעות בדימוי הגוף, ספקות בזהות המינית, דרישות מוגזמות וביקורת הרסנית של אדם כלפי עצמו או כלפי הנשים, פוביה חברתית כללית או פוביה חברתית ספציפית הממוקדת רק בכל מה שקשור לקשר עם בנות המין השני או רק בקשר רומנטי או קשר אינטימי.

 

אם אתה כותב את המכתב הזה, הנושא מציק לך. אפשר גם להניח שעד גיל 36 ניסית להתגבר על הבעיה בכוחות עצמך. אתה אף כותב שפרסמת מודעות, ויצאת עם כמה נשים.

 

אם עד עכשיו לא פתרת את הבעיה לבד, הגיע זמן לפנות לעזרה מקצועית על מנת לאבחן את הקושי הספציפי שלך, ולבנות תוכנית שתגאל אותך מייסוריך. שילוב של אבחון נכון, פסיכותרפיה התנהגותית בעזרת פרטנר חליפי - היא בדרך כלל הדרך הקצרה, ולכן גם הזולה ביותר לפתרון הבעיה מהסוג שאתה מתאר.

 

05.12.2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 39037 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:22
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה