שני, 24 יוני 2013 03:44

שפיכה מעוכבת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

היחסים ביני ובין החבר שלי מצוינים. הוא מאהב מעולה, והמין שלנו מגוון ומשובח. הוא תמיד דואג שאגיע לאורגזמה. הדבר היחיד שמטריד אותי, הוא שהחבר שלי מסוגל 'לגמור' רק באוננות. שום דבר שאני עושה לא גורם לו 'לגמור', ורק הוא יכול לעשות את זה בעצמו.

 

אנחנו בני 25 ו- 28, וחושבים להתחתן, ואני הייתי רוצה לפתור את הבעיה הזאת לפני שמקבלים החלטה סופית. אנחנו מדברים על הנושא חופשי, והוא מוכן לעשות הכול, אבל נראה לי שכבר ניסינו הכול וזה לא עוזר. האם יש עוד משהו שאנחנו יכולים לעשות?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

המצב, אותו את מתארת, נקרא שפיכה מעוכבת. מצב זה יכול להיווצר כתוצאה מהרגל להימנע משפיכה בתוך איבר המין הנשי מחשש להריון או מהרגלי אוננות קבועים. גם תרופות מסוימות יכולות לגרום לעיכוב בשפיכה.

 

בעיה זו אפשר לפתור בקלות יחסית בטיפול מיני - זוגי. העובדה שהיחסים ביניכם מצוינים, התקשורת פתוחה, וקיימת מוטיבציה לעשות הכול כדי לפתור את הבעיה, מוסיפה לסיכויי ההצלחה של הטיפול.

 

העיקרון של הטכניקה הטיפולית בטיפול בשפיכה מעוכבת הוא שהחבר שלך, לאחר משחקים מקדימים מגוונים, חדירה ומשגל מלא, ממשיך באוננות, כאשר את השפיכה הוא מבצע כל פעם קרוב יותר לנרתיק שלך.

 

בשלב הבא את מוסיפה בהדרגה את מגע היד שלך לאוננות שלו. אחרי שהוא יכול לגמור כאשר היד שלך על איבר מינו, עוברים לשלב שבו את רוב פעולת האוננות את עושה בשבילו. בשלב מתקדם יותר ניתן להוסיף חומר סיכה, כגון שמן, או משחות מיוחדות שנמכרות בבתי מרקחת ובחנויות מין.

 

 

בשלב מתקדם יותר של הטיפול, כאשר חבר שלך לומד לגמור מאוננות קרוב לאיבר מינך ובעזרת ידך, ניתן, ברגע האורגזמה שלו, להחדיר את הפין לנרתיק, ולסיים את האורגזמה שלו בפנים.

 

התהליך הוא הדרגתי. הוא יכול לקחת כמה חודשים. עדיף שהטיפול יתבצע בהדרכת איש מקצוע, כי לכל אדם ולכל זוג יש צורך להתאים את התרגילים להעדפות ולקשיים שלהם.

 

בהדרכת איש מקצוע הטיפול יהיה עקבי, עם שיעורי בית הדרגתיים המתאימים לשלב הטיפול, ועם שמירה על שיתוף פעולה והעונג של שני בני הזוג. מטפל מיני גם ידע להעביר את הטיפול כך שהיחסים בין בני הזוג לא יתקלקלו, אלא להפך - יתחזקו עוד יותר.

 

29.01.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32234 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 08:16
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה