שישי, 21 יוני 2013 10:04

יש טיפול בשפיכה מהירה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

חברי ואני כבני 25, ואנו כבר כשנה יחד. מאז שהתחלנו לקיים יחסים, בן זוגי מגיע לשפיכה תוך שניות מרגע החדירה. לעומת זאת כאשר הגירוי הוא ידני או אוראלי, הוא לא גומר באותה מהירות. כמו כן, הוא טוען שעם בנות זוג שהיו לו בעבר זה לא קרה לו.


הוא כבר טופל על ידי כדורים מסוימים, אבל ללא הועיל. לפני כשבוע רופא נתן לו כדור בשם Seroxat. מצאתי באינטרנט שזו תרופה נגד דיכאון.

 

רציתי לדעת האם זה לא מסוכן לאדם שאינו סובל מדיכאון לקחת תרופה כזאת. הייתי רוצה לדעת אם קיימות דרכים נוספות לטיפול בבעיה, כמו טיפול פסיכולוגי או כדורים אחרים. אודה לתשובתך המהירה.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

הטיפול המועדף בבעיה של שפיכה מהירה - הוא טיפול סקסולוגי התנהגותי. משמעותו של טיפול זה היא בניית תכנית של תרגילים זוגיים, המתאימים במיוחד לבעיה שלכם. את התרגילים אתם מבצעים בפרטיות בחדר המיטות שלכם.

 

מטפל מיני נפגש אתכם כפעם בשבוע באותה תקופה, ומתכנן את האימון הבא שלכם, אותו אתם תבצעו במשך השבוע. התמדה בתרגול ושיתוף פעולה של שני בני הזוג מבטיחים הצלחה תוך זמן קצר יחסית.

 

העיקרון של הטיפול מבוסס על תרגיל "התחל והפסק". על מנת להבין את העיקרון, צריך לדמיין את עוצמת הגירוי כרצף שמתחיל ב - 0 – כלומר חוסר גירוי - ועד 10 – רגע השפיכה. חשוב לדעת שכאשר עוצמת הגירוי מגיעה ל - 8  השפיכה היא בלתי נמנעת.

 

הגבר צריך לנסות וללמוד לזהות את נקודת – 7, אשר בהגיעו אליה הוא צריך להפחית את הגירוי. כאשר רמת הגירוי יורדת ל -4-3 יש להתחיל בגירוי מחדש שוב עד 7 ושוב להפסיק. כך לפחות 5-4 פעמים. יש להחליט יחד שבפעם השישית מזהים את 7, לא עוצרים וממשיכים עד השפיכה.

 

בהתחלה עושים את התרגיל בגירוי ידני עם פין יבש. כאשר מגיעים לשליטה, מורחים את הפין בחומר סיכה, כמו שמן תינוקות, ומבצעים את אותו תרגיל. השלב הבא יכול להיות מין אוראלי שמבוצע באותו עיקרון כמו ידני. הגבר צריך לאותת לאישה במילים או בנגיעה להפסיק את הגירוי כאשר מגיעים ל -7.

 

לאחר ששלבים אלה בוצעו בהצלחה, יש לעבור למגע עם אברי מין של האישה, על פי אותו עיקרון: 7-0. קודם כל על הגבר ללמוד ולהכיר מקרוב את איבר המין של בת הזוג שלו, ואחר כך, בתנוחה שנוחה לו ומאפשרת לו שליטה על תנועותיו (למשל אישה על ארבע או גבר עומד על הברכיים, אישה על הגב עם כרית מתחת לישבנה ופותחת באצבעותיה את הנרתיק).

 

על הגבר להחזיק באיבר מינו ביד ולחכך אותו בפתח הנרתיק, שוב על פי עיקרון 7-0 . השלב הבא יהיה שוב עם הפין ביד, כאשר הפין מגיע לחדירה חלקית לנרתיק, ובנקודה 7 הוא מוציא את הפין, נרגע עד נקודה 3 וחודר שוב. כך 5-4 פעמים.

 

בפעם השישית מחליטים יחד שהוא גומר. בשלב הבא, במקום להוציא את הפין, הגבר מפסיק את תנועותיו, אך נשאר בפנים, נרגע עד 6-5 , כלומר נשאר עם זקפה, ומחדש את התנועות. בפעם השישית הוא גומר. זוג שמשתף פעולה אחד עם השני ונחוש לפתור את הבעיה, מסיים את הטיפול תוך 12 – 20 שבועות.

 

במקרים שבהם יש קשיים בשיתוף הפעולה, או שמחפשים פיתרון מהיר יותר, ניתן להשתמש בתרופות נוגדות דיכאון, כמו Seroxat שהזכרת, או תרופות אחרות, לא בגלל ההשפעה האנטי-דיכאונית שלהם, אלא בגלל תופעת לוואי שלהן - עיכוב השפיכה.

 

 

תרופות אלו לא מסוכנות, אך רק רופא יכול לרשום אותן. לפעמים, כאשר יש בעיות זקפה, ועקב כך מופיע קושי בביצוע התוכנית, משלבים Viagra  בשלבים שונים של הטיפול.

 

בכל תקופת הטיפול חשוב לא לשכוח את הכמיהה של האישה לסיפוק מיני, ועל הגבר לדאוג ולענג אותה אוראלית, ידנית או בעזרת אביזרי מין. הוא יכול לעשות זאת לפני, אחרי, או מהלך האימונים שלהם.

 

במקרים שבהם לגבר יש בעיה של שליטה על השפיכה, אבל אין בת זוג שמוכנה לשתף פעולה בטיפול, או שאין בת זוג בכלל, ניתן לעבור את כל התהליך בטיפול עם פרטנר חליפי - סרוגייט.

 

08.06.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 37664 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:53
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה