שלישי, 18 יוני 2013 16:05

בגידה כואבת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

שלום רב, אני קורא קבוע של מדור השאלות והתשובות שלך בעיתון, והפעם אבקש לשאול את השאלה הפרטית שלי: אשתי בת 42, אני בן 52 ויש לנו שלושה ילדים. חיי הנישואין שלנו היו מבוססים על אמון הדדי מלא. שנינו גילינו שאט נפש מבגידות של אחרים, עליהן שמענו פה ושם. אלא שלפני כשבוע גיליתי שזה קורה לי!

 

אשתי מנהלת רומן עם גבר אחר, אותו הכירה עוד בנעוריה.

 

הצעד הראשון שנקטתי היה להוציא ממנה הודאה בפני טוען רבני. כעת אנחנו בשלבי ניסוח הסכם דו צדדי: גם להמשך חיים משותפים וגם למקרה שנרצה להתגרש.

 

מבחינתי, המעשה שאשתי עשתה חמור מאוד. לא הייתה כאן פגישה חד פעמית, אלא קשרים שנמשכו שנתיים. זה התחיל בחיזורים על ידי שיחות טלפון ו-SMS, המשיך בקיום יחסי מין בבתי מלון, כל זאת תוך בניית מערכת שלמה ומסועפת של שקרים, בעזרתה של חברה שלה.

 

כך למעשה פרצה אשתי את כל התשתית עליה התבססו חיי הנישואין שלנו - אמון הדדי. פוגע בי מאוד שאשתי ניהלה את הקשר הזה כאשר מצבנו הכלכלי היה בכי רע, ולאורך כל הזמן הזה אני מנסה בכל דרך אפשרית לפרנס את המשפחה, ואילו היא הוציאה במשך שנתיים אלפי שקלים רק על שיחות הטלפון עם גבר אחר.

 

כעת שאלתי היא: האם, לדעתך, יש סיכוי לשקם יחסים כאלה על ידי טיפול? ואם נחליט להתגרש, האם כדאי לעשות זאת עכשיו, או להמתין עשר שנים עד שלבתנו ימלאו 18 שנים?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך ברור שנפגעת קשה ממעשיה של אשתך. אתה מרגיש נבגד, מכך שאשתך רימתה אותך יחד עם חברתה והחבר שלה, בזבזה כספים שאתה מרוויח בזיעת כפיך, לא הייתה כנה בהצהרותיה לגבי יחסים מחוץ לנשואים.

 

ניתן להבין גם עד כמה אתה אדם אחראי, ושגם אם תחליט להתגרש, אתה מוכן לחכות עשר שנים כדי לא לפגוע בילדים. מה שלא ברור ממכתבך, זה הטיב היחסים שלך עם אשתך.

 

האם הייתה אהבה, שיתוף פעולה, אינטרסים משותפים, יחס חם ביניכם, או שהזוגיות הייתה מושתתת רק על איסור חמור לקיים יחסים מחוץ למסגרת הנישואין? מה אשתך אומרת על מה שקרה? האם היא כואבת ומצטערת על זה שפגעה בך, או שהתברר לך שיש לה טענות כלפיך בכל הקשור ליחסך אליה?

 

אולי היית קר, ביקורתי או אלים כלפיה? אולי התייחסת אליה בזלזול, והקשר שלה עם גבר אחר היה בשבילה תרופה לשמירה על ערכה העצמי? אני ממליץ שתפנו לייעוץ, ותבררו את המשמעויות של מה שקרה. בכל מקרה לא כדאי לקבל החלטות חפוזות.

 

02.11.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33896 times Last modified on רביעי, 04 דצמבר 2013 07:30
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה