שלישי, 18 יוני 2013 09:36

אישה נואפת או בעל קנאי?

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני פונה אליך מאחר שחיי קורסים. אני בן 35, אב לילדים קטנים. לאחרונה גיליתי שאשתי סובלת מהפרעה: היא מפתה גברים ללא הרף, ומקיימת איתם יחסי מין. מאז שהכרתי אותה, היחסים בינינו תמיד היו מצוינים, וחיי המין סוערים.

 

אבל כעת גיליתי שאשתי עושה מעשים מזעזעים: למשל, הולכת לשכפל מפתח ותוך רבע שעה כבר מבצעת מין אוראלי בבעל החנות; הולכת למספרה, ובדרך מקיימת יחסים עם בעל מכולת או קיוסק. היא תמיד עושה זאת תוך סיכון להיתפס.

 

היא מנויה בקאנטרי, ושם משמשת שפחת מין של החבר'ה, שעושים איתה אורגיות. אין לה בעיה לקיים יחסים עם גבר שהיא מכירה רק מספר דקות. היא הודתה בפני שנהגה כך גם לפני שהכירה אותי, כאשר היינו חברים, וגם במשך כל שנות הנישואין. לאחר שגילתה את כל זה, היא הבטיחה להפסיק וללכת לטיפול.

 

לפני כשבוע גיליתי ששום דבר לא השתנה. למרות שבעבודה שלה כולם חתומים על חוזה עם סעיף מיוחד האוסר במפורש יחסי מין בין העובדים, היא קיימה יחסים עם כמה גברים שעובדים איתה, כולל כאלה שמבוגרים ממנה בשלושים שנה.

 

אני אובד עצות, אין לי מושג מה לעשות. אני מוכר בעיר, ילדי רכים בשנים, ואשתי נחשבת לאישה מושלמת - יפהפייה, בעלת תואר שני, אם למופת. הכול באמת מושלם אצלה, אבל רק חיצונית. אני חושב שהיא לא סיפרה שום דבר למטפלת שלה, וגם המטפלת גם נשבתה בקסמיה.

 

בשיחות איתי, אשתי אומרת שאין לה מושג למה היא עושה את כל זה, ומתחננת שאשאר איתה כי בלעדי 'אין לה חיים'. אני גם אוהב אותה בטירוף, אבל לא יכול להמשיך כך. אני פונה אליך כמוצא אחרון. מה יש לה? האם זה ניתן לטיפול? 

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

קשה לענות על שאלותיך בלי לשמוע את גרסת אשתך. אם סיפורך מדויק, התנהגותה המינית של אשתך בהחלט אינה שגרתית.

 

גם אז עולות שאלות רבות: האם אשתך נקלעת למצבים אינטימיים עם גברים מרצונה החופשי, או שמדובר בדחף שהוא לא בר כיבוש; האם היא מרגישה רגשי אשמה בעקבות מעשיה, או שמא היא משוכנעת שזו זכותה ללכת אחר תשוקותיה; האם בשלב כלשהו של הקשר ביניכם עודדת את אשתך בצורה גלויה או סמויה להתנהג באופן פרובוקטיבי.

 

לא ברור מדוע אשתך פנתה לטיפול בבעיה, אך אינה מספרת למטפלת שלה את מהות סבלה, ואינה מפרטת את הסיבוכים בזוגיות עקב כך.

 

על מנת לענות לשאלותיך יש צורך לשוחח עם שניכם. חשוב להבין אם מדובר בעובדות מוצקות, בפרי דמיונכם, או במחשבות שווא של קנאה. לפני שמבררים את התשובות לשאלות אלו ואחרות, מוקדם לדבר על דרכי טיפול ועל סיכויו.

 

03.02.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34343 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:10
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה