שלישי, 18 יוני 2013 09:23

מאוהבת בגבר נשוי

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

ד"ר רויטמן שלום, אני אישה גרושה בת 38, אימא לשני ילדים. אני מורה, וכעת נמצאת בשנת שבתון. לפני כחצי שנה הכרתי באינטרנט גבר נשוי, מבוגר ממני בעשר שנים. הוא פסיכולוג במקצועו. מתחילת הקשר הוא סיפר לי שהוא אוהב את אשתו, ושהקשר האינטימי ביניהם מעולה, ושהוא לא מעוניין לפרק את המסגרת המשפחתית.

 

זה התאים לי מאוד, היות והייתי אחרי שנים של נישואין הרסניים, וגירושין ממושכים וקשים. הייתי צריכה פסק זמן. לא הייתי מוכנה להיכנס לקשר מחייב.

 

אנחנו נפגשים פעמיים בשבוע לזמן מוקצב מראש של שעתיים וחצי. יחסי המין בינינו סוערים מאוד. אנחנו לא מספיקים לבלות יחד, למעט פעמים בודדות בבתי קפה. אני מאוד משתדלת שהכול יהיה דיסקרטי, ושחס וחלילה, אשתו לא תגלה כלום.

 

למרות שהכול כביכול בסדר בינינו, ולמרות ששנינו מאוד נהנים מהקשר, משהו בכל זאת מרגיז אותי. כאשר אני אומרת לו שאני אוהבת אותו, ושואלת אם הוא אוהב אותי, אני שמה לב שזה גורם לו לאי נוחות. הוא כאילו מתנצל לפני, מסביר לי שהוא אוהב אותי בצורה אחרת, ושטוב לו איתי.

 

הוא גם משכנע אותי שאני צריכה למצוא לי בן זוג קבוע, ולסדר את החיים שלי, ואם זה יקרה, הוא, כמובן יהיה עצוב אם אחליט להיפרד ממנו, אבל יהיה שמח בשבילי, אם ידע שאני מאושרת.

 

מה שלא ברור לי, זה שאם הוא כל כך אוהב את אשתו, והקשר ביניהם - כולל יחסים מיניים – הוא טוב, בשביל מה בכלל הוא צריך אותי? ועוד שאלה: אם הוא כל כך כן, אמיתי וטוב אלי, וכל כך טוב לנו ביחד, מדוע מרגיז אותי שהוא אוהב את אשתו ונהנה ממין איתה? אנא, עזור לי להבין את הבלגאן הזה בחיים שלי.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

את שואלת שאלות אוניברסאליות: סופרים ומחזאים בכל הזמנים, תעשיית הקולנוע, פסיכולוגים, סוציולוגים, אנתרופולוגים וביולוגים בכל העולם, מתפרנסים מהחיפוש אחר תשובות לשאלות שאת שואלת. אני חושב שכנראה, לא תמיד קיימת התאמה בין המוסד החברתי שנקרא נישואין לבין האינסטינקטים הבסיסיים של בני האדם.

 

אהבה, שנאה, קנאה לעיתים חוצות את גבולות התא המשפחתי. כפי שאת רואה קיימים אנשים בעלי "לב גדול", שאוהבים יותר מאדם אחד. אחרים שונאים את כולם, ויש גם כאלה שמקנאים - גם כאשר הם אוהבים ואהובים. אין מרשם אחיד לכולם. מה שטוב לאחד - לא טוב לאחר. מה שהיה טוב בשבילך לפני חצי שנה, אולי מתחיל להיות בעייתי היום.

 

כל אחד צריך למצוא את הדרך משלו במבוך הרגשות והאילוצים. אם נכנסים למבוי סתום, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי, אבל היות ויש לך כבר 'פסיכולוג צמוד', איני יודע מה לייעץ לך...

 

28.03.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 33053 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:06
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה