שני, 17 יוני 2013 19:22

גומר תוך דקה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 30 , בעל תשוקה מינית גבוהה. לצערי, כאשר בא במגע עם אישה, אני גומר תוך דקה. האם יש טיפול מהיר בתרופות או בכל אמצעי אחר לבעיה שלי? אני רווק והיחסים שלי כיום, הם על בסיס מזדמן. האם יש קשר?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

כנראה אתה תמיד ממהר. גם את המכתב הקצר שלך כתבת, בטח, בדקה. אתה גם מחפש טיפול מהיר. עכשיו ברצינות:

 

פיזיולוגית, גבר בנוי כך שהוא מגיע לאורגזמה מהר. כנראה מבחינה אבולוציונית זה מקטין את הפגיעוּת שלו על ידי גורמים חיצוניים, אך מספיק כדי לעבר אישה.

 

הנטייה לגמור מהר נלמדת גם באוננות, כאשר ישנה סכנה להיתפס על ידי ההורים בבית, החברים בטיול בית הספר, תנועת הנוער, או בצבא. גם היחס לאישה ברוב התרבויות במהלך הדורות לא היה מתחשב. ההתעניינות בסיפוק האישה, המודעות לאורגזמה הנשית – כל אלו התפתחו רק בעשורים האחרונים.

 

גם גברים החלו להבין שהעונג שלהם ביחסי המין אינו רק מהאורגזמה, אלא מהתהליך כולו. את הטכניקה של השליטה בעיתוי השפיכה אפשר ללמוד.

 

כמובן, שיחסים עם פרטנרים מזדמנים אינם מאפשרים בדרך כלל לתרגל שליטה. ההתרגשות, והלחץ של 'עמידה במבחן', אי ההכרה של האופי, הטמפרמנט והגוף האחד של השני, חוסר המחויבות והפחד מדחייה – כל אלה מוסיפים גם הם לחוסר השליטה.

 

בנוסף, היחסים המזדמנים מתקיימים הרבה פעמים במקומות לא נוחים, כמו שירותים במועדון או מכונית, לעיתים בהשפעת אלכוהול וסמים. אם ביחסים מזדמנים אתה מכליל גם נערות ליווי, שכל מטרתן היא שתגמור מהר כדי שיוכלו לעבור ללקוח הבא, אז ברור מדוע במקום ללמוד שליטה בעיתוי השפיכה, אתה מחזק את דפוס השפיכה המהירה.

 

קיימות שיטות לימוד ותרגול של השליטה בעיתוי האורגזמה. את התרגול הזה ניתן לעשות עם פרטנר קבוע, לבד בתרגילי אוננות, או בעזרת פרטנר חליפי.

 

העיקרון של התרגול הוא למידת היכולת לזהות את הנקודה שבה לא ניתן לעצור את האורגזמה - נקודת האל-חזור - והפסקת הגירוי או הפחתה בעוצמתו - רגע לפני שמגיעים אליה - ואז חזרה על התהליך. הטכניקה נקראת 'סטרט – סטופ'.

 

בטכניקה הזאת יש לדמיין את רמת הגירוי ברצף מאפס עד עשר, כאשר באפס אין גירוי כלל ובעשר מתרחשת השפיכה. ברצף הזה כאשר רמת הגירוי מגיעה לשמונה, השפיכה היא בלתי נמנעת.

 

לכן על ידי עצירה או הורדת הגירוי - הגבר לומד בהדרגה לשמור על רמת גירוי שש-שבע, וברמה הזאת הזקפה מספיק חזקה כדי להמשיך את המשגל, כדי ליהנות וכדי לגרום הנאה לאישה, אך לא לגמור לפני שאתה רוצה בכך.

 

קיימת גם טכניקה של לחיצה. קיימות תרופות שונות שמעקבות את האורגזמה. מהר יותר ובטוח יותר ללמוד את הטכניקות בהדרכת מטפל מיני.

 

28.06.2006

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 32482 times Last modified on שני, 02 דצמבר 2013 07:00
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה