רביעי, 12 יוני 2013 10:56

בחורה מתוסבכת

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בת 31, גרושה ואם לילד, ולמעלה משלוש שנים אני סובלת מהתקפי חרדה. ההתקפים באים כאשר אני לחוצה במיוחד, והתקופה הזאת הייתה תקופה קשה מאוד בחיי.

 

בשלוש השנים הללו עברתי שינויים רבים: טיולים ארוכים לחו"ל, הריון, שמירה, לידה, פגיה, נישואין, גירושין, עבודה חדשה, פיטורין, אבטלה, מערכות יחסים שונות, ועוד.

 

עכשיו אני מובטלת מזה כחצי שנה, מחפשת עבודה ללא הפסק. למרות שיש לי ידע רב בתחומים שונים, אני לא מוצאת חזון, לא מצליחה להיות החלטית, וכל הזמן אני בבדיקה עצמית.

 

אני לא מצליחה להתמיד גם בחיים האישיים. מזה שלושה חודשים אני נמצאת במערכת יחסים הממלאת את צרכי מבחינה פיזית, אבל ליבי במקום אחר, ושם צרכי המיניים לא באים לידי סיפוק.

 

אני רוצה יציבות, אבל לא נוח לי היכן שאני נמצאת. אני ממלאת את זמני בחיפוש משמעות - ספורט, מדיטציה, קריאת ספרות פסיכולוגית, האזנה למוסיקה - אבל התחושה שלי היא שאני במבוי סתום.

 

כמעט כל הזמן אני מרגישה לחץ באזור מקלעת השמש (בין הצלעות), וכאשר אני לחוצה ממשהו, אני מרגישה כאילו חסר לי אוויר, ואני הולכת למות. אני משתדלת לאכול נכון, לעשות תרגילי נשימה, מנסה להגיע למודעות עצמית.

 

פניתי לפסיכיאטר, והוא אמר לי שאני צריכה לשוחח על הבעיות שלי. אמרתי לו שאם אני לא מצליחה להבין מה קורה איתי, אז אף אחד לא יבין, ואז הוא הציע לי לכתוב.

 

הכתיבה אכן הועילה לי מאוד. זו תרפיה מצוינת. מהכתיבה למדתי להכיר את עצמי טוב יותר, להיות מודעת יותר ליתרונות ולחסרונות שלי, ועקב כך התחלתי לעבוד על השינוי העצמי.

 

עכשיו אני שוב במשבר. בקיצור כמו שאני נשמעת, אני בחורה מתוסבכת. הייתי רוצה לדעת מה לא בסדר איתי?

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

ממכתבך ניתן לחוש שאת באמת בחורה מוכשרת, אמיצה, כזו שאינה מוותרת במאבק על האושר. כנראה החיים שלך התפתחו כך, שלמדת לסמוך רק על עצמך ועל הכוחות שלך. אפילו את הטיפול הנפשי את עושה לעצמך לבד, על ידי כתיבה, קריאה, התבוננות.

 

יכול להיות שהגורל שלך זימן בדרכך מכשולים ומבוכים מעבר למה שאת את מסוגלת לעבור בעצמך. את מתארת אירועים בשלוש השנים האחרונות שהיו יכולים להספיק לחיים שלמים. לא פלא שהגוף שלך מגיב למורכבות כזאת ולקשיים כאלה בהתקפי חרדה.

 

כמו הפסיכיאטר שהתייעצת איתו, אני חושב שפסיכותרפיה תספק לך מסגרת שבה תוכלי לפתח את היכולות שלך בצורה הרבה יותר יעילה.

 

לפי היכולת הביטוי שלך בכתב, אני יכול לשאר שפסיכותרפיה בהתכתבות, או שילוב של פסיכותרפיה בקליניקה עם ההתכתבות, יכולה להיות בשבילך כלי בעל עוצמה בהתפתחותך האישית ובפיתרון בעיותיך.       

 

1999-2003

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 34798 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:06
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה