שני, 27 מאי 2013 09:11

שליטה על העיתוי השפיכה

נכתב על ידי 
דרג את המאמר
(0 votes)

 

שאלה:

 

אני בן 29 והחברה שלי, ארוסתי בת 27. אנחנו חברים כבר קצת פחות משנתיים. אנחנו עדיין לא גרים ביחד. זה יקרה בעוד חודשיים, כאשר הדירה שלנו תהיה מוכנה.

 

למרות שאנחנו לא גרים ביחד, תמיד יש אפשרות לאינטימיות, אצלי או אצלה בבית. היא הבחורה הראשונה שלי, ואני הראשון שנותן לה אהבה מכל הבחורים שהיו לה בעבר. אנחנו בדרך לחופה - עד כאן הרקע.

 

כיום אנו נהנים ממגע אינטימי שאינו כולל חדירה. בתחילת הקשר ניסינו לבצע חדירה, אבל היה לוקח לה זמן רב עד שהיא הייתה נהיית מספיק רטובה על מנת שאפשר יהיה לבצע חדירה.

 

אני כל כך מתגרה מהמשחק איתה שמספיקה נגיעה קלה שלה באיבר המין שלי, או כמה שפשופים - ואני מגיע לשפיכה. חסר לנו ידע "במשחק מקדים". אנחנו כרגע בייעוץ זוגי מיני, אבל זה יותר ייעוץ פסיכולוגי מאשר מיני, והקטע הסקסולוגי מוזכר רק לעיתים רחוקות.

 

החברה שלי שמעה שקיים טיפול תרופתי קצר שמשהה את השפיכה. האם אתה מכיר תרופה כזאת? מה שמה המדעי? מה הן תופעות הלוואי שלה? עלי לציין שהשיטה 'התחל והפסק' ידועה לי, אך עד כה זה לא עבד, ואני רוצה לדעת על התרופה הזאת. תודה לך מראש.

 

תשובה:

דוקטור רויטמן

 

תודה לך על המכתב הכן והמפורט: קיימות תרופות שמשהות את השפיכה. למעשה לכל התרופות נוגדות הדיכאון מהדור החדש, תרופות המעכבות ספיגה חוזרת של סרוטונין SSRI, תרופות מסוג Prozac, יש תופעת לוואי של עיכוב שפיכה.

 

 

בתופעת לוואי זאת משתמשים במקרים שבהם לא ניתן לטפל בשיטה התנהגותית. התרופה השימושית ביותר היא Seroxat, או בשמה הפרמקולוגי Paroxetine, זאת משום שהיא מופרשת מהגוף במהירות יחסית.

 

יש שתי שיטות של שימוש בתרופה לפתרון של בעיית השפיכה המהירה: שיטה אחת היא נטילת התרופה כארבע שעות לפני המגע המיני המתוכנן, והשיטה השנייה היא נטילת התרופה על בסיס יומי. רק רופא יכול לרשום את התרופה.

 

יחד עם זאת, נראה לי שאתם לא מיציתם את הפוטנציאל של הטיפול המיני ההתנהגותי. זוג צעיר כמוכם, עם פתיחות לנושא כפי שאתם מגלים, יכולים בהדרכת מטפל מיני לפתור את הבעיה ללא תרופה.

 

שיטת 'התחל והפסק' היא רק חלק מהתוכנית הטיפולית, ודווקא החלק המתקדם שלה. יש סדרת תרגילים זוגיים שמטפל מנוסה ילמד אתכם לבצע, לפי קצב ההתקדמות האישי שלכם. לקראת סוף התוכנית, שנמשכת כמה חודשים, אתם לומדים שליטה על עיתוי השפיכה - לפי רצונכם.

 

16.03.2004

 

כל הזכויות שמורות למכון השרון

 

Read 35230 times Last modified on ראשון, 01 דצמבר 2013 08:21
ד"ר מרק רויטמן

מומחה לפסיכיאטריה, פסיכותרפיה, טיפול מיני והיפנוזה